Tradycji stało się zadość. Jagiellonki remisują z Olimpią

Mecz 9 kolejki pomiędzy AZS UJ Kraków, a Olimpią Szczecin zapowiadał się na bardzo ciekawe widowisko, ponieważ mecze pomiędzy tymi ekipami zawsze są wyrównane. Na pięć meczów rozegranych poprzednio w najwyższej lidze rozgrywkowej, w których zmierzyły się oba zespoły, cztery zakończyły się remisami, a raz triumfowała drużyna ze Szczecina. Jagiellonki wyszły na to spotkanie zmotywowane i nastawione na zwycięstwo, lecz mimo optycznej przewagi zespołu z Krakowa mecz zakończył się podziałem punktów.
więcej o Tradycji stało się zadość. Jagiellonki remisują z Olimpią
Streetbasket: Złota drużyna!

Pogoda na zewnątrz robi się coraz bardziej jesienna, mimo to nasze koszykarki postanowiły rozegrać jeden z najstarszych turniejów streetballowych w Polsce. 8 września w Pszczynie odbył się XXII turniej ulicznej koszykówki.
więcej o Streetbasket: Złota drużyna!
Punkty do Stypendium Rektora - zaświadczenie wyników sportowych 2017/18

Informujemy, że potwierdzenie osiągniętych wyników w sportowej rywalizacji akademickiej pod egidą AZS, Mistrzostwa FISU, Mistrzostwa EUSA odbywać będzie się według poniższych zasad:
więcej o Punkty do Stypendium Rektora - zaświadczenie wyników sportowych 2017/18
EUG Coimbra - Brązowy medal futsalistek

Futsalistki Uniwersytetu Jagiellońskiego powtórzyły bardzo dobry wynik z Zagrzebia i zajęły 3 miejsce podczas Europejskich Igrzyska Studenckich w Coimbrze. Swój udział na fazie grupowej zakończyła druga z drużyn UJ na tych zawodach - koszykarze. Mielismy równiez Reprezentanta w zawodach tenisa stołowego osób niepełnosprawnych.
więcej o EUG Coimbra - Brązowy medal futsalistek
Europejskie Igrzyska Studenckie - tenis stołowy

Organizowane przez Europejską Federację Sportu Studenckiego w cyklu dwuletnim, Europejskie Igrzyska Studenckie, w 2018 roku odbywają się w portugalskiej Coimbrze (15-28 lipca). Dla Portugalczyków jest to największa multisportowa impreza jaką dotąd zorganizowali a weźmie w niej udział ponad 3000 sportowców z blisko 300 uniwersytetów z 38 krajów. Oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonał sam prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa.
więcej o Europejskie Igrzyska Studenckie - tenis stołowy