Streetbasket: Złota drużyna!

Pogoda na zewnątrz robi się coraz bardziej jesienna, mimo to nasze koszykarki postanowiły rozegrać jeden z najstarszych turniejów streetballowych w Polsce. 8 września w Pszczynie odbył się XXII turniej ulicznej koszykówki.

Nasze koleżanki wystartowały w kategorii Open Kobiet przeciwko trzem zespołom z Górnego Śląska. Wśród nich można było rozpoznać zawodniczki Uniwersytetu Śląskiego oraz reprezentantki Kadry Śląska. Wraz z rozpoczęciem turnieju nasze Panie miały obawy co do przebiegu zawodów z powodu niesprzyjającej pogody. Deszcz nie oszczędzał od rana.

Pierwszy mecz został rozegrany w deszczu przy bardzo śliskiej nawierzchni. Mimo to warunki atmosferyczne oraz przeciwniczki nie były wystarczającymi przeszkodami dla naszej drużyny. Dziewczyny wygrały trzy mecze z następującymi wynikami: 7:1, 9:4 oraz 13:3! Team Uniwersytetu Jagiellońskiego ponownie zajął I miejsce w tym sezonie. Nasza drużyna wróciła z turnieju bardzo zadowolona, wręcz szczęśliwa, że nikomu nie przydarzyła się kontuzja.

Autor: Karolina Domańska