​Piłkarki z Akademii Młodych Jagiellonek uhonorowane

W środę 22 czerwca w budynku Collegium Maius - najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego – odbyło się spotkanie drużyny Młodych Jagiellonek i Pana Trenera Jacka Ćwika z Panią Prorektor ds. współpracy międzynarodowej UJ prof. dr hab. Dorotą Malec. Dziewczynki po sukcesach ogólnopolskich – wygrały etap wojewódzki i reprezentowały Małopolskę w Turnieju „O Puchar Tymbarku” w Warszawie – dzięki Władzom Muzeum UJ udostępniającym swe zasoby, miały możliwość poznać trochę historii.
więcej o ​Piłkarki z Akademii Młodych Jagiellonek uhonorowane
AMP: Podsumowanie sezonu 2021-2022

Akademickie Mistrzostwa Polski sezon 2021-2022 za nami. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie osiągnął bardzo dobry wynik zdobywając 1994,5 punktów tym samym zajmując w klasyfikacji generalnej 8 miejsce na 130 sklasyfikowanych uczelni. Wśród uniwersytetów zajęliśmy trzecie miejsce. Wystartowaliśmy w 43 spośród 48 dyscyplin, a do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 300 studentek, studentów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy rywalizowali o medale oraz prawo startu w zawodach często w wieloetapowym systemie kwalifikacji.
więcej o AMP: Podsumowanie sezonu 2021-2022
AMP: Siatkówka plażowa, Sopot 12-15.06.2022 r.

Para Aleksandra Petryka-Fijałkiewicz i Agata Zawierucha pod opieką trenera Zenona Matrasa udały się do Sopotu gdzie w dniach 12 - 15 czerwca rywalizowały w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Start w tych zawodach Panie zapewniły sobie poprzez system eliminacji. Pierwszym etapem były rozgrywki z poziomu województwa małopolskiego (Akademickie Mistrzostwa Małopolski), a następnie turniej półfinałowy AMP, czyli rywalizacja czterech województw (małopolskie, podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie).
więcej o AMP: Siatkówka plażowa, Sopot 12-15.06.2022 r.
Zwycięstwo UJ w Basketball Ladies League

Nasze koszykarki z Koszykówka Kobiet KU AZS UJ miały przyjemność w tym sezonie uczestniczyć w rozgrywkach Basketball Ladies League – pierwszej krakowskiej amatorskiej ligii koszykówki tylko dla kobiet. Łącznie do pierwszego sezonu ligi zgłosiło się 6 żeńskich drużyn, a mecze rozgrywane były na zasadzie „każdy z każdym”, 4 razy po 10 min + mecze o miejsca medalowe.
więcej o Zwycięstwo UJ w Basketball Ladies League
AMP: Piłka nożna kobiet, Poznań 5-8.06.2022 r.

Uniwersytet Jagielloński Akademickim Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. Rozegrany w dniach 5-8 czerwca w Poznaniu turniej był pierwszym startem "Jagiellonek" w tej dyscyplinie i od razu zakończył się złotymi medalami - w klasyfikacji generalnej oraz kategorii uniwersytetów.
więcej o AMP: Piłka nożna kobiet, Poznań 5-8.06.2022 r.