EUG Coimbra - Brązowy medal futsalistek

Futsalistki Uniwersytetu Jagiellońskiego powtórzyły bardzo dobry wynik z Zagrzebia i zajęły 3 miejsce podczas Europejskich Igrzyska Studenckich w Coimbrze. Swój udział na fazie grupowej zakończyła druga z drużyn UJ na tych zawodach - koszykarze. Mielismy równiez Reprezentanta w zawodach tenisa stołowego osób niepełnosprawnych.

Drużyna futsalistek z drugiego miejsce w grupie awansowały do fazy playoff. W meczu grupowym musiłały uznać wyższość poźniejszych mistrzyń z Uniwersytetu Alicante. Najwięcej emocji dostarczył mecz ćwierćfinałowy w którym Jagiellonki pokonały po serii rzutów karnych zespół gospodyń Uniwersytet Coimbra. Równie zacięty był mecz półfianłowy w którym lepsze od naszej drużyny okazały się studentki z Politechniki Moskiewskiej. W meczu o brąz pokonalismy odwiecznego rywala zespół PWSZ Wałbrzych 5:2. Dodatkowo Justyna Maziarz, pracownik Działu Spraw Osobowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, została wybrana do drużyny turnieju.
Wyniki: zobacz

Koszykarze Uniwersytetu Jagiellońskiego rywalizację zakończyli na 15 miejscu odnosząc jedno zwycięstwo, w swoim ostatnim meczu. W fazie grupowej niestety przegrali wszystkie 3 rozegrane mecze.
Wyniki: zobacz

W Igrzyska w rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych wziął udział również nasz student Mariusz Olczak - więcej

O IGRZYSKACH:
Europejskie Igrzyska Studenckie w Coimbrze były czwartą po Cordobie (2012), Rotterdamie (2014) i Zagrzebiu z Rijeką (2016) edycją organizowanej przez EUSA imprezy, w której udział wzięło ponad 4 tys. uczestników z ponad 40 krajów i kilkuset uczelni Europy.

Rywalizowali oni w dziewięciu dyscyplinach obowiązkowych (futsal, piłka nożna, koszykówka, koszykówka 3x3, siatkówka, piłka ręczna, badminton, tenis i tenis stołowy) i czterech dodatkowych (wioślarstwo, rugby7, judo oraz tenis stołowy niepełnosprawnych). Dyscypliną pokazową było kajakarstwo klasyczne.

Polska Reprezentacja w Coimbrze wywalczyła pięć złotych, trzy srebrne i osiem brązowych krążków. Dorobek ten zawdzięczamy przedstawicielom trzech dyscyplin. Do Portugalii udały się trzy polskie zespoły i wszystkie stanęły na podium w turniejach drużynowych, dokładając do tego po dwa medale indywidualnie.

Więcej o wynikach polskich reprezentacji - zobacz
Oficjalny profil EUG 2018 - zobacz