AMP: Klasyfikacja generalna 2019

Uniwersytet Jagielloński zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz 2 miejsce w typie uniwersytetów. Jest to najlepszy wynik w historii startów w Akademickich Mistrzostwach Polski naszej uczelni. Wynik ten to suma pracy studentów i studentek i trenerów sekcji oraz logistycznej obsługi startów przez pracowników uczelni. Gratulacje należą się wszystkim!
więcej o AMP: Klasyfikacja generalna 2019
Spotkanie medalistów AMP z JM Rektorem UJ

- Znacie smak zwycięstwa, a dzięki Wam i Waszym Trenerom - my również go znamy - czytamy w liście gratulacyjnym rektora UJ skierowanym do uniwersyteckich sportowców. 10 czerwca w auli Collegium Maius władze uniwersytetu spotkały się z zawodniczkami i zawodnikami, którzy, reprezentując UJ, zdobyli medale podczas rozgrywanych w sezonie 2018/2019 Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Biuro Sportu UJ.
więcej o Spotkanie medalistów AMP z JM Rektorem UJ
AMP: Siatkówka plażowa Półfinał C - (28-30.05.2019, Lublin)

W dniach 28-30 maja Lublin gościł akademików Polski południowo-wschodniej podczas połfinałowego turnieju siatkówki plażowej w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Uniwersytet Jagielloński reprezentowały 4 pary, które awans do turnieju wywalczyły poprzez eliminacyjny turniej Akademickich Mistrzostw Małopolski.
więcej o AMP: Siatkówka plażowa Półfinał C - (28-30.05.2019, Lublin)
Streetbasket - Wisła (08.06.2019 r.)

W sobotę (8 czerwca) nasza drużyna streetballowa CB KU AZS UJ rozpoczęła swój sezon. Pierwszy turniej odbył się w Wiśle. Odbyła się tam już kolejna edycja Piknik Streetball, którego ambasadorką w 2019 roku została Ewelina Kobryn, koszykarka mistrzyni Phoenix Merkury w 2014 roku. Zawody odbywały się w kategoriach Open mężczyzn, jak i kobiet. W kategorii Panów zgłosiło się 10 zespołów. Niestety ze względu na małe zainteresowanie płci pięknej owym turniejem zaowocowało to zgłoszeniem do rozgrywek tylko dwóch zespołów.
więcej o Streetbasket - Wisła (08.06.2019 r.)
AMP: Piłka ręczna kobiet 2019

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet (Półfinał B) rozegrane zostały w Siemianowicach Śląskich w dniach 16-19.05.2019 r. W tegorocznych półfinałowych rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski udział wzięły jak co roku piłkarki ręczne KU AZS UJ. Nasze reprezentantki znalazły się w eliminacyjnej grupie wraz z AWF-em Katowice, AWF-em Wrocław, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Politechniką Śląską z Gliwic.
więcej o AMP: Piłka ręczna kobiet 2019