AMP: Piłka ręczna kobiet 2019

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet (Półfinał B) rozegrane zostały w Siemianowicach Śląskich w dniach 16-19.05.2019 r. W tegorocznych półfinałowych rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski udział wzięły jak co roku piłkarki ręczne KU AZS UJ. Nasze reprezentantki znalazły się w eliminacyjnej grupie wraz z AWF-em Katowice, AWF-em Wrocław, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Politechniką Śląską z Gliwic.

Niestety, mimo zaangażowania, walki oraz ambicji zawodniczek, w ciągu kolejnych spotkań uwidoczniły się luki w drużynowym składzie oraz zdecydowany brak porozumienia na boisku, który finalnie doprowadził do znaczącej przewagi punktowej przeciwniczek. W ostatnim meczu reprezentantek KU AZS UJ z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic, nasze szczypiornistki zakończyły spotkanie jedynie czteropunktową stratą, lokując się na dziesiątej pozycji w tabeli rozgrywek AMP.

Razem z trenerem Stanisławem Cendą, skład Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentowały: Agata Bera, Weronika Foryś, Natalia Gęsikowska, Angelika Kapinos, Paulina Klimowicz, Marlena Nikody, Monika Ogryzek, Gabriela Ormińska, Agnieszka Sądowicz, Aleksandra Sobocińska, Aneta Walka oraz Natalia Wojas.

Autor: Gabriela Ormińska