Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ 2019

Krakowskie Bulwary Wiślane już po raz szósty były areną zmagań osad wioślarskich o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego i Puchar Sekretarza Generalnego AZS. Obchody rocznicy założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego to nie tylko oficjalne przyjęcia czy wydarzenia kulturalne. To także sportowe emocje i podkreślenie tego, że to właśnie tutaj narodził się Akademicki Związek Sportowy.
więcej o Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ 2019
Puchar Zarządu AZS w Karate Kyokushin 2019

W dniu 11.05.2019 w Hali SWFiS UJ odbyły się Puchar ZG AZS VI AMP karate kyokushin zorganizowanym przez UJ, MDK „DH” ,MTSR „Sowiniec”, PZK. W zawodach startowało 122 zawodników z 36 Uczelni wśród nich studenki i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego. W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Jagielloński zajął II miejsce, a indywidualnie podopieczni trenera Artura Steckiego zdobyli 6 medali.
więcej o Puchar Zarządu AZS w Karate Kyokushin 2019
AMP: Kolarstwo górskie 2019

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim zawitały do Ogrodzieńca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej gdzie w dniach 26-28.04.2019 r. odbyły się zmagania o medale i puchary. Miejscem zawodów był niedaleko usytuowany Kamieniołom Bzów, gdzie organizatorzy przygotowali stosunkowo trudną trasę. Dodatkowym utrudnieniem była nieprzyjazna pogoda, gdyż przez dwa dni rywalizacji padał deszcz.
więcej o AMP: Kolarstwo górskie 2019
AMP: Trójbój siłowy 2019

W dniach 3-5 maja 2019 r. odbyły się w Katowicach Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Naszą uczelnie reprezentowały dwie pięcioosobowe drużyny Pań i Panów. Jak ma to miejsce od wielu lat, również i w tym roku nie zakończyliśmy zmagań bez medali i pucharów.
więcej o AMP: Trójbój siłowy 2019
AMM: Kolarstwo górskie 2019

W kwietniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w górskiej odmianie kolarstwa. Kolarze rywalizowali podczas dwóch rzutów zawodów. Pierwszy z nich obył się 2 kwietnia w Lesie Zabierzowskim. Druga edycja, dwa tygodnie później, 16 kwietnia, w Lesie Wolskim.
więcej o AMM: Kolarstwo górskie 2019