Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

Gala Sportu Akademickiego 2020

W dniu 15 grudnia 2020 r. tym razem wirtualnie przeprowadzona została Gala Sportu Akademickiego. Najważniejszym punktem tej uroczystości było jak zawsze podsumowaniem cyklu rozgrywek Akademickich Mistrzostw Polski. W tym trudnym roku dzięki staraniom władz AZS oraz zaanagażowaniu uczelni przeprowadzano niemal wszystkie zaplanowane dyscypliny. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie w klasyfikacji generalnej zajął 10 miejsce, natomiast w typie uniwersytety 5 miejsce. Zwycięzcą cyklu AMP została Politechnika Gdańska.

Lekkoatletyka Mężczyzn - więcej

Blisko podium w typie uniwersytetów były nasze tenisistki, które zajęły IV miejsce (więcej). Na wyróżnienie zasługują również koszykarki, które awansowały do turnieju finałowego (więcej), a także Reprezentacja badmintona, która może pochwalić się równie dobrym osiągnięciem (więcej).

Wystartowaliśmy w 32 na 46 zaplanownaych dyscplin, debitując w nowej dyscyplinie w cyklu AMP - Koszykówce 3x3 (więcej).

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim członkom Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej zdecydowali się wystartować w zawodach, a także ich Trenerom i Trenerkom.

Klasyfikacja AMP generalna  - więcej
Klasyfikacja AMP w typie uczelnie - więcej

LIGOWY SUKCES ROKU

Podczas Gali Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie został także wyróżniony w sporcie profesjonalnym. Drużyna Futsalistek występująca w rozgrywkach ligowych PZPN, dzięki kolejnemu już Mistrzostwu Polski w Futsalu Kobiet otrzymała tytuł Ligowego Sukcesu Roku (w relacji poniżej od 57 min 20 sek).

Statuetkę i gratulację w imieniu Klubu i drużyny odebrały zawodniczki - Justyna Maziarz oraz Natalia Nosalik.
Gratulujemy zawodniczkom i sztabowi trenerskiemu sukcesu i życzmy kolejnych w przyszyłym sezonie.