Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Trójbój siłowy, 28-30.08.2020 r., Katowice

W dniach 28 - 30 sierpnia odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, których organizatorem był AZS Katowice. Były to pierwsze zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywane po przerwie spowodowanej koronawirusem.

Pomimo trudnych warunków i obostrzeń reprezentacja UJ w składzie: Joanna Sałek, Julia Broź, Tamara Szlachta, Adam Sota, Rafał Zaremba, Hubert Kłak, Patryk Zapała i Dominik Nowogórski wraz z trenerem Januszem Świerczkiem, zakończyła zawody z wieloma sukcesami.

Obie drużyny - kobiet i mężczyzn - uplasowały się na drugim miejscu w typie Uniwersytety. Joanna Sałek zdobyła srebro w kategorii - 84kg, a Dominik Nowogórski i Adam Sota wywalczyli brązowe medale w typie Uniwersytety, odpowiednio w kategorii - 74kg i - 105kg.