Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Lekka atletyka, 13-16.09.2020 r., Łódź

W dniach 13-16 września odbyły się w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Wzięło w nich udział prawie 1000 zawodników z całego kraju, a wśród nich bardzo mocna 22-osobowa drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyniki przerosły najśmielsze oczekiwania – był to najlepszy występ sekcji lekkiej atletyki od kilkunastu lat. Dobra pogoda sprzyjała naszym zawodnikom, padło wiele rekordów życiowych, a przede wszystkim pełno medali – aż 14!

- Gaja Wota w trójskoku zdobyła brązowy medal w trójskoku w kategorii uniwersytetów z wynikiem 12.29 m
- Maciej Bielski w biegu na 800 m zdobył srebrny medal w kategorii uniwersytetów z wynikiem 1.53.62 (rekord życiowy)
- Michał Krysiak w trójskoku zdobył srebrny medal w kategorii uniwersytetów z wynikiem 11.49 m
- Maciej Bielski w biegu na 1500 m zdobył srebrny medal w kategorii uniwersytetów z wynikiem 3.58.82

Sztafeta 4 x 100m mężczyzn w składzie: Michał Krysiak, Marcin Hamielec, Dawid Jandura, Łukasz Żak zdobyła srebrny medal w kategorii uniwersytetów z wynikiem 45.20

Po trzech dniach zmagań z niecierpliwością jeszcze oczekiwaliśmy wyników klasyfikacji drużynowej całych zawodów. Okazało się, iż było warto ponieważ męska drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyła brązowy w kategorii uniwersytetów zdobywając aż 580 punktów. Natomiast naszym dziewczynom niewiele zabrakło do podium, ponieważ w klasyfikacji drużynowej zajęły siódme miejsce z wynikiem 484.5 punktów.

Pomimo trudnych warunków, cała impreza została zorganizowana bez zarzutu. Łódź okazała się dla nas bardzo gościnna - w przerwach między startami nasza drużyna zwiedzała miasto i świętowała kolejne sukcesy.

Autor: Dawid Jandura