Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Trójbój siłowy, Katowice 3-5 maja 2024 r.

W dniach 3-5 maja odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym. Zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz trzeci z rzędu zwyciężyły w klasyfikacji generalnej.

Zaczęło się od trzeciego miejsca Gabrieli Marchwicy w kategorii 57 kg, które jednocześnie zapewniło srebro w typie Uniwersytety. Po emocjonujących zmaganiach i ustanowieniu dwóch nowych rekordów AMP w martwym ciągu (183 i 193 kg), Patrycja Panasiuk nieznacznie przegrała walkę o zwycięstwo w kategorii 63 kg, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w typie Uniwersytety.

Na deser pozostał start Joanny Lewandowskiej, która sięgnęła po złoto w kategorii 84 kg, pobijając przy tym (swoje własne) rekordy AMP w każdym z trzech podejść przysiadu ze sztangą (176, 183 i 186 kg), wyciskania sztangi leżąc (103, 108, 109.5 kg) i ostatnim podejściu martwego ciągu - 214.5 kg. Wynik ten (510 w trójboju) przełożył się też na drugie miejsce w klasyfikacji open wszystkich zawodniczek.

Zawodnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego mocno zaprezentowali się w kategorii wagowej 74 kg. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Rafał Zaremba. Do niego też należał najwyższy stopień podium w typie Uniwersytety. Na podium tym stanął też Dominik Nowogórski ze srebrnym medalem. Drużynowo Panowie zajęli 5 miejsce w typie uniwersytety i 22 miejsce w klasyfikacji generlanej.

Weekendowe AMP w Katowicach były bardzo licznie obsadzone. W zawodach wzieło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek, którzy mieli okazje do wywalczenia kwalifikacji do polskiej kadry na Akademickie Mistrzostwa Świata. które odbędą się w estońskim Tartu (23-27 lipca). Limity wypełniło 9 zawodniczek (wsród nich znalazły zawodcnziki UJ - Joanna Lewandowska i Patrycja Panasiuk) i 17 zawodników.

Wyniki kobiety: Microsoft Word - 2324_trojboj_k_wyniki (azs.pl)
Wyniki mężczyźni: Microsoft Word - 2324_trojboj_m_wyniki (azs.pl)