Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Koszykówka kobiet - Półfinał B, Lublin 25-28.04.2024 r.

W dniach 25-28.04.2024 koszykarki AZS UJ brały udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet w Lublinie. Plan był jasno określony przez trenera sekcji Dariusza Osolińskiego, a był nim awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

Zmagania grupowe rozpoczęły od meczu z dobrze im znanym z krakowskich parkietów zespołem AZS AGH. Po pierwszej połowie spotkania to  przeciwniczki były bliżej wygranej, jednak nasze koszykarki nie zamierzały tak łatwo oddać wygranej. Po wspaniałej 3 kwarcie w wykonaniu koszykarek UJ, w której zdominowały koszykarki AGH wynikiem 23:1, wygrywamy całe spotkanie z wynikiem 66:54.

W kolejnym meczu pierwszego dnia turnieju nasza drużyna spotkała się z zespołem Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którego to rownież koszykarki UJ wyszły zwycięsko z wynikiem 62:32. Drugiego dnia rozgrywek na naszą drużynę czekał ostatni mecz w grupie D przeciwko drużynie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pomimo bardzo dobrej dyspozycji naszych rywalek, to koszykarki UJ mogły cieszyć się z trzeciej wygranej w turnieju. Wygrana ta dała naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów turnieju półfinałowego AMP.

Mecz ćwierćfinałowy był dla naszej drużyny szczególnie ważny, ponieważ wygrana w nim dawała bezpośredni awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Naszym rywalem w walce  o awans okazała się być drużyna Politechniki Wrocławskiej, która po zmaganiach grupowych zajmowała 2 miejsce grupy A. Mecz ćwierćfinałowy od pierwszych sekund był bardzo wyrównany, a obie drużyny szły „punkt za punkt”. Na ostatnie minuty przed końcową syreną to koszykarki UJ, zachowując zimną krew wyszły na 2-punktowe prowadzenie i nie dały rywalkom szans na wyrównanie wyniku. Ostatecznie wygrywamy spotkanie ćwierćfinałowe z wynikiem 46:44 zapewniając sobie tym samym awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski!

W niedzielę rano czekał nas mecz półfinałowy z drużyną Politechniki Krakowskiej. Spotkanie to od samego początku podyktowane zostało przez bardziej doświadczone zawodniczki Politechniki Krakowskiej, które na codzień rywalizują na parkietach 1 ligi kobiet. Uznając ich wyższość, przegrywamy to spotkanie z wynikiem 78-41 zaliczając tym samym pierwszą porażkę w turnieju.

W meczu o 3 miejsce po raz kolejny przyszło nam zmierzyć się z drużyną AGH Kraków, w której kluczową rolę rownież odgrywały bardziej doświadczone zawodniczki występujące na codzień w rozgrywkach 1 ligi kobiet i tym razem to nasze rywalki wyszły górą z tego spotkania z wynikiem 54:48 zdobywając 3 miejsce w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski.

Koszykarki AZS UJ uplasowały się tuż za podium, zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Nasza drużyna uzyskała jednak awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 30.05-02.06 w Gdyni, co cieszy nas najbardziej i jest dla nas ogromnym osiągnięciem!"

Wyniki: Microsoft Word - 2324_koszykowka_k_b_wyniki (azs.pl)

Autor: Martyna Fołta