Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Pływanie, Lublin 12-14.04.2024 r.

W zeszły weekend 12-14 Kwietnia 2024 najlepsi pływacy polskich uczelni zjechali się do Lublina na Akademickie Mistrzostwa Polski. Formę sportową pływaków mogliśmy podziwiać na basenie Aqua Lublin. W Mistrzostwach pokazali również swoją formę sportową najlepsi pływacy KU AZS UJ – Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Poranne treningi, praca nad ciałem, wytrwałość i zaangażowanie pozwoliło nam uzyskać bardzo dobre wyniki podczas AMP 2024 w typach uczelni – Uniwersytetów.

Poziom tegorocznych AMP był bardzo wysoki, ale i tak wśród naszej ekipy udało się pobić życiówki i zaprezentować się w finałach, co nas bardzo cieszy.
Petrykowska Adrianna – 100m grzbietowy z czasem 1:13.04, zajmując 8 miejsce oraz 200m grzbietowy z czasem 2:35.91, co dało jej szanse zdobyć 8 miejsce i wejść do finału B, w którym popłynęła z wspaniałe 2:33.74
Procnal Adam - 100m motylkowy z czasem 57.95, Adam uplasował się na 4 miejscu. 100m zmienny z czasem 1:01.13, dało mu 5 miejsce i możliwość popłynięcia w finale B z czasem 1:00.70.
Rutka Emilia - 50m dowolny z czasem 29.68 oraz 200m zmienny z czasem 2:38.72, co dało jej fenomenalne 6 miejsce i awans do finału B, w którym popłynęła z czasem 2:37.07
Wilk Margaret - 50m motylkowy z czasem 31.22 oraz 200m zmienny z czasem 2:36.60, co uplasowało ją na 5 miejscu i dało awans do finału B 200m zmiennym z czasem 2:34.75.

Chudzio Piotr - 100m dowolnym z czasem 1:00.48 oraz 50m grzbietowy z czasem 31.00
Gałka Zofia- 50m dowolnym z czasem 33.82 oraz 100m dowolnym z czasem 1:18.06
Gładyszowski Wojciech - 50m dowolnym z czasem 28.99 oraz 100m dowolnym z czasem 1:08.74
Głąba Jan - 50m dowolnym z czasem 27.35 oraz 100m dowolnym z czasem 1:00.61
Piclova Veronika - 50m motylkowy z czasem 32.16 oraz 100m motylkowy z czasem 1:17.35
Povietkina Mariia  - 50m dowolny z czasem 35.17 oraz 50m motylkowy z czasem 38.58
Pytka Katarzyna - 50m motylkowy z czasem 34.47 oraz 200m zmienny z czasem 2:51.61
Rutka Filip - 50m dowolny z czasem 29.86 oraz 50m klasyczny z czasem 39.85
Solczyński Andrzej - 100m dowolny z czasem 1:13.86 oraz 100m grzbietowy z czasem 1:23.54
Szumny Alicja - 50m klasyczny z czasem 40.46 oraz 100m zmienny z czasem 1:18.62
Waleron Olga - 50m dowolny z czasem 32.22 oraz 50m grzbietowy z czasem 38.63

Wspaniale zaprezentowały się również nasze sztafety:
W konkurencji kobiet 4 x 50m dowolny sztafeta w składzie Pytka Katarzyna,  Gałka Zofia, Waleron Olga, Piclova Veronika zajęła 32 miejsce w kategorii open z czasem 2.10.96
W konkurencji mężczyzn 4 x 50 dowolny sztafeta w składzie Chudzio Piotr, Głąba Jan, Rutka Filip, Procnal Adam zajęła 40 miejsce w kategorii open z czasem 1:47.71.
W konkurencji sztafet mieszanych 4x50 dowolnym w składzie Chudzio Piotr, Rutka Emilia, Petrykowska Adrianna, Procnal Adam sztafeta UJ Kraków zajęła 34 miejsce z czasem 1:48.85.
W konkurencji kobiet 4x50 zmiennym sztafeta w składzie PETRYKOWSKA Adrianna, WILK Margaret, SZUMNY Alicja, RUTKA Emilia zajęła 23 miejsce z czasem 2:13.04.

W łącznej klasyfikacji drużynowej nasze pływaczki zostały sklasyfikowane na 10 miejscu wśród Uniwersytetów. Natomiast panowie zajęli śród typów uczelni również 10 miejsce.

Gratulujemy występów i ciężkiej pracy naszych zawodników na treningach!
Dziękujemy trenerom sekcji pływackiej KU AZS UJ: Michał Syrca oraz Zuzanna Zabawa za zaangażowanie i pomoc na treningach.