Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Karate WKF, Białystok 11-13.04.2024 r.

W dniach 11-13.04.2024 w Białymstoku odbyły się kolejne Akademickie Mistrzostwa karate WKF. W mistrzostwach brało udział 300 zawodników i zawodniczek z 38 Wyższych Uczelni. Uniwersytet Jagielloński reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Wyniki studentów i studentek UJ:

W kumite indywidualnym kobiet:
- kategoria 61kg brązowy medal zdobyła Kinga Szewczul, 9 miejsce zajęła Weronika Zarębska.
- kategoria 68kg 5 miejsce zajęła Emilia Groń, 7 miejsce zajęła Joanna Koźlak.

W kumite indywidualnym mężczyzn
- kategoria 67kg brązowy medal zdobył Mateusz Markiewicz, 9 miejsce zajął Szymon Neter, 13 miejsce zajął Sochacki Bartosz, 15 miejsce Tkachyov Alexandr.
- kategoria 75kg 17 miejsce Pavlo Bondarchuk.

W kumite mężczyzn
- kategoria 84kg: 13 miejsce zajęli Miłosz Adamczyk, Adam Sygocki.

W kumite drużynowym kobiet:
UJ zdobył brązowy medal (Emilia Groń, Joanna Koźlak, Kinga Szewczul, Weronika Zarębska).

W kumite drużynowym mężczyzn UJ:
Drużyna 1: 5 miejsce (Miłosz Adamczyk, Mateusz Markiewicz, Alexandr Tkachyov).
Drużyna 2: 7 miejsce (Pavlo Bondarchuk, Szymon Neter, Bartosz Sochacki, Adam Sygocki).

W klasyfikacji - Uniwersytety UJ zajął III miejsce.
W klasyfikacji Generalnej UJ zajął 7 miejsce.

Trener: Artur Stecki