Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Biegi przełajowe, Piła 5-6.04.2024 r.

Podczas rozgrywanych w dniach 5-6 kwietnia Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Pile wzięło udział 38 reprezentacji kobiecych i 53 reprezentacje męskie. Rywalizowano na trasach o dystansie 3 i 6 kilometrów (kobiety) oraz 4,5 i 9 kilometrów (mężczyźni). Wśród uczestników była szesnastoosobowa kadra studentów i studentek Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Panowie zajęli 17 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 5 w typie uniwersytety.
Panie zajęly 18 miejsce w klasyfikacji generalnej i 8 w typie uniwersytety.

Relacja kierownika drużyny Marcina Hamielca:
Sezon przełajowy zakończony, więc czas na podsumowanie startu docelowego, jakim były Akademickie Mistrzostwa Polski w Pile. Miejsce nowe na mapie naszych przełajowych przygód, więc byliśmy bardzo ciekawi jak to będzie wyglądało. Trasa była zaskakująco wymagająca. Płaski, ale jednak trawiasty teren dość mocno dał się we znaki, podobnie jak otwarta przestrzeń lotniska i wiatr w twarz na pierwszych 500 metrach pętli. Jednak żeby nie było, że tylko narzekamy, ten wiatr w dalszej części trasy pomagał wiejąc w plecy. Pogoda dopisała, zaskoczyło szczególnie ciepło, więc mogliśmy w czasie biegu dodatkowo za darmo się opalić.

Przechodząc jednak do najważniejszego, naszych startów - zaczęliśmy od biegu kobiet na dystansie 3 km. Znakomicie zaprezentowała się Iga Lewinowska, która zajęła 35 miejsce w gronie 165 biegaczek. Również dobre miejsca zajęły 59 Kinga Filipek i 79 Zofia Małaczewska. W pierwszej setce zmieściła się jeszcze 99 Oliwia Jewuła. Natomiast Matylda Taborek była 149. Następny bieg rozgrywał się na dystansie 4,5 km i był to moment dla naszych biegaczy. W najliczniej obsadzonym biegu, aż 200 biegaczy rywalizowało ze sobą, 69 miejsce zajął Błażej Wilanowski, a tuż za nim, 71 ukończył Mieszko Tobera. Na 6 km nasze Panie dobiegły na dobrych lokatach - 49 była Amelia Wróblewska, a 71 była Marcelina Ufel. Ostatnim biegiem indywidualnym, o dziwo najliczniej przez nas obsadzonym, było 9 km mężczyzn. 39 był Jan Dzieliński, który dotarł specjalnie na AMP-y z Erasmusa w Monachium, 46 miejsce zajął Simone Giardili, który tydzień po AMP-ach biegł razem z Amelią maraton w Krakowie (Gratulujemy!), 53 był Hubert Pamuła, Jakub Sroka 58, Wojciech Olsza 73 i Daniel Padrón Aspas 92.

Na koniec pozostała sztafeta mieszana 4x1,5 km, gdzie w składzie Zofia Małaczewska, Mieszko Tobera, Kinga Filipek i Błażej Wilanowski wywalczyliśmy 41 miejsce.

Panie w klasyfikacji ogólnej zajęły 18 miejsce, co dało 8 miejsce w typach. Panowie natomiast ukończyli na 17 miejscu łącznie i na 5 wśród uniwersytetów.

Teraz już przygotowujemy się do sezonu stadionowego i po raz pierwszy udamy się na obóz! Oby forma ciągle wzrastała i pozwoliła nam osiągnąć dobre wyniki na AMM-ach, które 9 maja odbędą się na stadionie AWF-u i AMP-ach w Białymstoku.

Skład:
Panie: Kinga Filipek, Oliwia Jewuła, Iga Lewinowska, Zofia Małaczewska, Matylda Taborek, Marcelina Ufel, Amelia Wróblewska
Panowie: Jan Dzieliński, Simone Giardili, Wojciech Olsza, Daniel Padrón Aspas, Hubert Pamuła, Jakub Sroka, Mieszko Tobera, Błażej Wilanowski
Trenerzy: Małgorzata Rokowska, Sławomir Polański

Wyniki: Microsoft Word - 2324_biegi_przelajowe_wyniki (azs.pl)

Więcej: AMP w Biegach Przełajowych | Piła | Facebook