AMM: Koszykówka kobiet - podsumowanie

Kobieca Reprezentacja w koszykówce Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zakończyła rywalizację w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski na czwartym miejscu. Podopieczne Dariusz Osolińskiego zaprezentowały się bardzo dobrze w rozgrywkach grupowych, łatwo pokonały w ćwierćfinale Krakowską Akademię, w półfinale ulegając Uniwersytetowi Rolniczemu. W wyrównanym meczu o trzecie miejsca z AZS AGH zabrakło odrobiny szczęścia.

Rozgrywki grupowe:
Koszykarki AZS UJ w semestrze zimowym rozegrały 4 spotkania w ramach grupy B Akademickich Mistrzostw Małopolski. W pierwszym meczu ich przeciwnikiem była drużyna AZS AWF. Pomimo dobrej dyspozycji przeciwniczek, to koszykarki AZS UJ wyszły z tego spotkania zwycięsko wygrywając 69-49. W kolejnym spotkaniu nasze koszykarki zmierzyły się z drużyną AZS UEK wygrywając 63-47. W trzecim meczu w grupie, który okazał się być dla naszej drużyny najcięższy jak do tej pory koszykarki AZS UJ musiały stawić czoła drużynie AZS AGH. Pomimo wyrównanego meczu, koszykarki z UJ musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając 42-37.  Ostatni mecz w grupie B nasze koszykarki  rozegrały przeciwko drużynie AZS UKEN wygrywając z przewagą 30-punktową 51-21. Po zakończeniu fazy grupowej, pomimo jednej porażki drużyna AZS UJ uplasowała się na 1 miejscu grupy B.

Faza Play Off
W ćwierćfinale AMM naszym przeciwkiem okazała się być drużyna AZS KA. Wygrana w ćwierćfinale z wynikiem 60-23 dała nam spokojny awans do półfinałów.

Turniej finałowy:
Został rozegrany 6 kwietnia na hali AGH przy ulicy Piastowskiej 26a. W meczu półfinałowym nasza drużyna musiała stawić czoła drużynie AZS UR. Pomimo walki o każdy piłkę, koszykarki AZS UJ musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwniczek przegrywając 37-23. Przegrana w meczu półfinałowym odebrała nam szansę na grę o złote medale Akademickich Mistrzostw Małopolski.

W meczu o 3 miejsce nasza drużyna zmierzyła się z drużyną AZS AGH. Mecz ten był bardzo wyrównany, a koszykarki obydwu drużyn walczyły o każdy punkt. Po czterech kwartach to jednak drużyna AZS AGH mogła cieszyć się z wygranej oraz brązowych medali Akademickich Mistrzostw Małopolski, wygrywając z naszą drużyną 44-42."

Klasyfikacja końcowa:
1. Politechnika Krakowska
2. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
4. Uniwersytet Jagiellooski
5. Collegium Medicum UJ
6. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
7. Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
8. Krakowska Akademia
9. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Komunikat końcowy: AMM (azs.krakow.pl)
Galeria: Facebook