Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Judo, Gdańsk 6-7.04.2024 r.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo odbyły się w dniu 7 kwietnia w Gdańsku. W zawodach wystartowało 280 zawodników i zawodniczek z 60 uczelni. Ostatecznie sklasyfikowanych zostało 33 uczelni, pozostałe uczelnie nie spełniło wymogu startu co najmniej trzech zawodników.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod opieką trenera Jacka Limanówki wystartowała w pięcio osobowym składzie (dwóch zawodników i trzy zawodniczki). Najlepszym wynikiem pochwalić może się Karol Kowalski, który w kategorii 73 kg wywalczył srebrny medal w typie Uniwersytetów. Gratulacje!

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, startowało wielu reprezentantów i reprezentantek Polski. W punktacji drużynowej wywalczyliśmy 2 punkty co dało nam drużynowo 28 miejsce w klasyfikacji generalnej i 9 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

WynikiMicrosoft Word - 2324_judo_wyniki (azs.pl)