AMP: Brydż sportowy, Szczecin 5-7.04.2024 r.

Turniej Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym zawitał do Szczecina. W mistrzostwach wzięło udział 166 zawodników z 23 uczelni w tym Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w ośmioosobowym składzie.

Wyjazd do Szczecina rozpoczął się dla nas o zawrotnej godzinie 5:30. Cała nasza ekipa, pomimo wczesnej godziny, była w bardzo dobrych nastrojach, gotowa do rywalizacji o najwyższe pozycje. Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się o godzinie 15:30, a tuż po nim graliśmy już pierwsze rozdanie w turnieju par.

Ponownie zaskoczyła nas frekwencja-  Pierwszego dnia zdecydowanie przodowali Łukasz Kacperczyk i Konrad Ciborowski, którzy po pierwszym dniu byli na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej! Dla mnie i Ady Szewc był to zdecydowanie najsłabszy dzień, ponieważ zmęczenie związane z wczesną pobudką i długą podróżą dało o sobie znać.

Turniej par zakończył się dla nas drugiego dnia na następujących pozycjach:
Łukasz Kasperczyk i Konrad Ciborowski- 6 miejsce w klasyfikacji generalnej (4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów)
Laura Cichoń i Ada Szewc- 34 miejsce w klasyfikacji generalnej
Weronika Wilk i Katarzyna Kępińska- 44 miejsce w klasyfikacji generalnej
Tomasz Szczepanik i Szymon Wojtulewicz- 57 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tego samego dnia, z nową energią i motywacją, rozpoczęliśmy turniej teamów. W tej konkurencji brały udział dwa teamy z UJ:
- Uniwersytet Jagielloński 1 w składzie: Weronika Wilk, Katarzyna Kępińska, Tomasz Szczepanik i Szymon Wojtulewicz, który zakończył rywalizację na 29 miejscu w klasyfikacji generalnej
- Uniwersytet Jagielloński 2 w składzie: Laura Cichoń, Ada Szewc, Konrad Ciborowski i Łukasz Kasperczyk, który zdobył 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i jednocześnie 3 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów!

Dzięki sukcesowi naszego teamu udało nam się również wywalczyć 3 miejsce w klasyfikacji uczelni, z czego byliśmy szczególnie dumni, ponieważ mieliśmy jedną z mniej licznych reprezentacji.

Mimo, że mistrzostwa dopiero się zakończyły i emocje jeszcze nie opadły, to już nie możemy doczekać się przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski! Mamy nadzieję na jeszcze więcej sukcesów i medali zdobytych przez naszych zawodników!

Skład Reprezentacji UJ:
Konrad Ciborowski
Łukasz Kasperczyk
Ada Szewc
Laura Cichoń
Weronika Wilk
Katarzyna Kępińska
Tomasz Szczepanik
Szymon Wojtulewicz

Komunikat końcowy: Microsoft Word - 2324_brydz_wyniki (azs.pl)

Autor: Laura Cichoń