Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Unihokej - Półfinał B, Rzeszów 5-7.04.2024 r.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w dniach 5-7 kwietnia rywalizowała w stolicy województwa Podkarpackiego - Rzeszowie z innymi akademickimi zespołami w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju. Ostatecznie nasz zespół zajął dziewiąte miejsce w turnieju.

Krótką relację autorstwa opiekuna sekcji Rafała Leśniaka znajdziecie poniżej:

W meczu otwarcia mierzyliśmy się z Politechniką Rzeszowską. Spotkanie jednostronnym spektaklem, gdzie ulegliśmy naszym rywalom aż 10:0. Rzeszowianie skutecznie wykorzystywali nasze błędy w defensywie.

W drugim spotkaniu graliśmy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w którym okazaliśmy się lepsi wygrywając 4:3. W meczu to my byliśmy stroną, która częściej dochodziła do sytuacji strzeleckich, jednakże nasi przeciwnicy potrafili skutecznie skonstruować kilka groźnych kontrataków, które poskutkowały zdobyciem 3 bramek.

W ostatnim meczu fazy grupowej mierzyliśmy się z Politechniką Wrocławską. Przed spotkaniem mieliśmy tyle samo punktów, ale nasi rywale wypracowali sobie korzystniejszy bilans bramkowy. Po 1 tercji było 0:0, dlatego wiedząc, że tylko zwycięstwo jest nam w stanie zapewnić drugą lokatę w grupie, musieliśmy podjąć ryzyko i zagrać bardziej odważnie. Niestety nie przyniosło to zamierzonych skutków i finalnie ulegliśmy naszym rywalom 2:0 tym zajmując trzecie miejsce w grupie z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami.

W niedziele przyszło nam się zmierzyć z Uniwersytetem Wrocławskim o miejsca 9-12. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 1-0 z naszymi rywalami. W drugiej odsłonie spotkania wrocławianie dosyć szybko strzelili wyrównującą bramkę. Udało nam się skonstruować kilka groźnych sytuacji - szczególnie warto wyróżnić jedną indywidualnej akcje naszego snajpera - Grzegorza Jasińskiego, dzięki której udało nam się zdobyć gola i tym samym ustanawiając wynik spotkania na 2–1. Wrocławianie próbowali odrobić straty grając bez bramkarza, jednakże dzięki skutecznej defensywie i czujności naszego bramkarza udało nam się zwyciężyć!

W ostatnim meczu o miejsca 9-10 mierzyliśmy się z Politechniką Śląską. Pierwsza tercja nie układała się dla nas dobrze, nasi przeciwnicy szybko wypracowali sobie sytuacje strzelecką, po której objęli prowadzenie. Kolejne minuty obfitowały w tracenie kolejnych bramek. Po pierwszej tercji schodziliśmy na przerwę przegrywając 3:0. Rotacja składem i zmiana taktyki była niczym lek na chorobę. W drugiej tercji to my byliśmy stroną dominującą. Szybko wzięliśmy się za odrabianie strat i już w 18 minucie spotkania widniał wynik 4:4. Mieliśmy dwie okazje, aby strzelić zwycięskiego gola, ale dobre interwencje bramkarza naszych rywali nie pozwoliły nam się cieszyć ze zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. O losach tego spotkania przesądziły karne, w których okazaliśmy się lepsi wygrywając 2:1.

W ostatecznym rozrachunku zajmujemy 9 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polskich. Mimo braku awansu do finałów tych rozgrywek jesteśmy zadowoleni, ponieważ udało nam się poprawić wynik z poprzedniego roku! (W tamtym roku zajęliśmy 11 miejsce pokonując Państwowa Akademie Nauk Stosowanych w Krośnie). Na pewno trzeba wyróżnić zaangażowanie i wolę walki wszystkich zawodników, którzy w każdym spotkaniu dawali z siebie 120%! Jako trener sekcji jestem bardzo dumny z moich zawodników. Ciężka praca na treningach poskutkowała w poprawie wyników z poprzedniego roku. Jest to bardzo dobra perspektywa na przyszłość i głęboko wierze w to, że dzięki dalszej współpracy uda nam się po raz kolejny poprawić nasze wyniki!

Komunikat końcowy: Microsoft Word - 2324_unihokej_b_wyniki (azs.pl)