AMM: Piła siatkowa kobiet - podsumowanie sezonu

Trwające od listopada 2023 roku rozgrywki Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej kobiet zakończone zostały turniejem finałowym w dniu 23 marca 2024 r. Siatkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego finalnie zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu, wcześniej awansując po rozgrywkach grupowych do ćwierćfinału, a następnie półfinału AMM - zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej fazy gier Akademickich Mistrzostw Polski.

Zawodniczki UJ fazę grupową przeszły bardzo pewnie, wygrywając trzy z czterech meczy, ulegając jedynie Politechnice Krakowskiej, przez co uplasowały się na drugim miejscu w grupie.

Po zakończeniu fazy grupowej, mecz ćwierćfinałowy AMM rozegrały z UKEN, wygrywając 2:0

Turniej finałowy rozgrywek AMM był już walką o miejsca rozstawieniowe w Lublinie. Pierwszy mecz w turnieju siatkarki UJ rozegrały z AGH, z tego spotkania zwycięsko z boiska zeszły przeciwniczki, które ostatecznie zostały najlepszą reprezentacją uczelnianą w Małopolsce, wygrywając w finale z AWF Kraków.

Drugi mecz był walką o trzecie miejsce w turnieju z Politechniką Krakowską. Po niesamowicie wyrównanych, ciężkich i emocjonujących trzech setach, w tie breaku siatkarki UJ nie dały PK za wygraną, zajmując tym samym trzecie miejsce w turnieju.

Życzymy naszym siatkarkom powodzenia w Półfinale C AMP, który odbędzie się w Lublinie w dniach 26-28.04!

Kadra:

18 Urszula Stępień
19 Emilia Tryniecka

TRENER: Zenon Matras

KOMUNIKAT KOŃCOWY: AMM (azs.krakow.pl)

Autor: Urszula Stępień