Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMM: Biegi przełajowe - II rzut, Kraków 21.03.2024 r.

Kurz na Błoniach zdążył opaść, więc czas na krótkie podsumowanie zmagań naszych biegaczy podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski. Jesienią mierzyliśmy się z dystansami 1 i 2 km dla kobiet oraz 2 i 3 km dla panów, natomiast teraz mieliśmy okazję powalczyć na 2 i 4 km oraz 3 i 6 km.

Pogoda, jak na przełaje, naprawdę dopisała. Więc też i liczyliśmy, że fajne wyniki wpadną na nasze konto. Okazało się, że faktycznie te wyniki przyniosły uśmiech na twarzy naszych trenerów, ale przede wszystkim zawodników.

Zaczęliśmy od biegu na 2 km, a tam miła niespodzianka - 7 miejsce Zosi, ale też warto wspomnieć o 11 miejscu Kingi.
Później 3 km i świetny bieg Mieszka, który przez większość dystansu biegł w najmocniejszej grupie i ostatecznie dało mu to 9 miejsce. Na 4 km mieliśmy jedną zawodniczkę. Nasz rodzynek Marcelina zajęła 19 miejsce.

Na samo zakończenie najdłuższy dystans, gdzie nasi panowie dobiegli bardzo blisko siebie, a najlepiej podczas tego biegu zaprezentowali się Benek i Simone, którzy ukończyli bieg na 15 i 16 miejscu.

Co warte podkreślenia - nasi Panowie w drużynowej rywalizacji zajęli 3 miejsce! Wyniki uzyskane przez Panie pozwolił zająć w całościowej klasyfikacji 6 miejsce!

Jak co roku to był wartościowy sprawdzian przed zbliżającymi się AMP-ami, które w tym roku odbędą się 6 kwietnia w Pile. Trzymajcie kciuki!

Wyniki: AMM (azs.krakow.pl)

Autor: Marcin Hamielec