Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMM: Pływanie - II rzut, Kraków 17.03.2024 r.

W niedzielę 17 Marca 2024 najlepsi pływacy krakowskich uczelni sprawdzali swoją formę podczas II rzutu Akademickich Mistrzostw Małopolski. W Mistrzostwach pokazali również swoją formę sportową wszyscy pływacy sekcji Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uzyskaliśmy w II rzucie AMM rekordową ilość medali, co pozwoliło nam stanąć na podium wiele razy, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy.

· Sztafeta mieszana 4x 50m dowolnym w składzie: Chudzio Piotr, Petrykowska Adrianna, Rutka Emilia oraz Procnal Adam z czasem 1:50.99 uplasowała się na 3 miejscu.

· W konkurencji 50m stylem motylkowym, Emilia Rutka otarła się o podium zajmując 4 miejsce z czasem 32.07.

· W konkurencji 50m stylem grzbietowym, Petrykowska Adrianna zajęła 3 miejsce z czasem 33.16., a Pytka Katarzyna otarła się o podium zajmując 6 miejsce z czasem 36.29.

· W konkurencji 50m stylem grzbietowym, Chudzio Piotr zajął miejsce 6 z czasem 30.93.

· W konkurencji 50m stylem klasycznym mieliśmy bardzo silną reprezentację kobiet, które uplasowały się wszystkie w pierwszej 10 najlepszych pływaczek! 6 miejsce zajęła Czyżycka Julia z czasem 40.29, 7 miejsce zajęła Alicja Szumny z czasem 40.66 i 8 miejsce zajęła Surówka Martyna z czasem 40.99.

· W konkurencji 50m stylem dowolnym, 4 miejsce zaraz za podium zajęła Wilk Margaret z czasem 28.98.

· W konkurencji 100m stylem motylkowym, 2 miejsce na podium zajęła Wilk Margaret z czasem 1:12.61, oraz na 5 miejscu Kaleta Katarzyna z wynikiem 1:38.17.

· W konkurencji 100m stylem motylkowym fenomenalny wynik zaliczył Procnal Adam z czasem 59.15, plasując się na 1 miejscu w tej konkurencji!

· W konkurencji 100 stylem grzbietowym Petrykowska Adrianna uplasowała się na miejscu 3 z czasem 1:14.58.

· W konkurencji kobiet 100m klasycznym, na miejscu 4 z wynikiem 1:28.21 uplasowała się Czyżycka Julia, a na miejscu 5 z wynikiem 1:31.69 Surówka Martyna

· W konkurencji 100m stylem zmiennym, również mieliśmy wspaniałą reprezentację kobiet. Rutka Emilia zajęła miejsce 2 na podium z czasem 1:12.58, zaraz za podium miejsce 6 z wynikiem 1:19.40 zajęła Alicja Szumny i 7 miejsce Pytka Katarzyna z wynikiem 1:19.49.

· W konkurencji 100m stylem zmiennym, Procnal Adam zajął 5 miejsce z wynikiem 1:01.87.

· Sztafeta kobiet 4 x 50m zmienny w składzie: Petrykowska Adrianna, Szumny Alicja, Wilk Margaret i Rutka Emilia otarła się o podium kilkoma setnymi sekundy, zajmując 4 miejsce z czasem 2:15.98.

W łącznej klasyfikacji drużynowej II rzutu AMM – Akademickich Mistrzostw Małopolski – nasze pływaczki zostały sklasyfikowane na wspaniałym 2 miejscu, natomiast panowie na miejscu 6.

Gratulujemy występów i ciężkiej pracy naszych zawodników na treningach! Dziękujemy trenerom sekcji pływackiej KU AZS UJ: Michał Syrca oraz Zuzanna Zabawa za zaangażowanie i pomoc na treningach.

Trzymamy kciuki za następne zawody, czyli AMP w Lublinie już 12-14 Kwietnia 2024. Trenujemy i widzimy się już za niecały miesiąc na Akademickich Mistrzostwach Polski.

WYNIKI: wyniki-plywanie-II-rzut.pdf (azs.krakow.pl)