AMP: Snowboard, Białka Tatrzańska 28.02-2.03.2024 r.

Snowboardzistki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wygrały klasyfikacje generalną Akademickich Mistrzostw Polski! Tak jak w ubiegłych latach nasza snowboardowa ekipa zaprezentowała się wybornie zarówno w slalomie, jak i banked slalomie.

Dziewczyny w składzie Olga Kaciczak, Julia Kindrat, Agata Kuźma, Klara Jastrzębska, Anna Plokhotniuk wywalczyły I miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I klasyfikacji w typie uniwersytety.

Wśród indywidualnych medali z podwójnymi srebrami w klasyfikacjach open wraca Olga Kaciczak, w typach podwójnie złota. Na drugim miejscu w zestawieniu uniwersytetów w banked slalomie uplasowała się Julia Kindrat.

Pozostałe panie również dołożyły swoją cegiełkę do osiągnięć drużynowych zajmując kolejno w slalomie i banked slalomie : Klara Jastrzębska 32 miejsce/25 miejsce, Agata Kuźma 48 miejsce/38 miejsce, Anna Plokhotniuk 117 miejsce/ 99 miejsce.

Jeśli chodzi o naszych panów, w tym roku reprezentowało nas 4 gentelmenów: Andrzej Gawarkiewicz, Antoni Adamkowski, Piotr Szczepaniak oraz Mateusz Krupa.

Chłopaki także dali z siebie wszystko w obu konkurencjach, lecz ich wysiłki niestety nie wystarczyły na zdobycze medalowe. Panowie wracając z AMP na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej w typach i 21 miejscu w klasyfikacji open.

Wszystkim podopiecznym trenera Macieja Lubasia serdecznie gratulujemy udanych AMP!

Wyniki:
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET W TYPIE UNIWERSYTETY - I miejsce
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET- I miejsce
KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET W SLALOMIE:  - II miejsce Olga Kaciczak
KLASYFIKACJA KOBIET W TYPIE UNIWERSYTETY W SLALOMIE: I miejsce Olga Kaciczak
KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET W BANKED SLALOMIE: II miejsce - Olga Kaciczak
KLASYFIKACJA KOBIET W TYPIE UNIWERSYTETY W BANKED SLALOMIE: I miejsce - Olga Kaciczak, II miejsce Julia Kindrat

Pełne wyniki:
https://azs.pl/.../2324/wyniki/2324_snowboard_k_wyniki.pdf https://azs.pl/.../2324/wyniki/2324_snowboard_m_wyniki.pdf

Autor: Paulina Szewc