AMP: Badminton - Półfinał B, Opole 1-3.03.2024 r.

W dniach 1-3 marca odbył się Półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. W zawodach wystartowała Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Opolskiego. Mecze rozegrane zostały w Stegu Arena.

Uniwersytet Jagielloński reprezentowali:
Agata Bartnicka, Jakub Kozłowski, Julia Bajerska, Magdalena Szczepanik, Małgorzata Płachta, Mateusz Pepke, Norbert Łucarz, Sai Voleti, Szymon Wirowski, Zuzanna Kojda oraz trener P. Wojciech Gawroński.

Pomimo licznych przeciwności związanych z kontuzjami podczas meczy, Uniwersytet Jagielloński zajął ostatecznie 11 miejsce na 20 uczestniczących drużyn, a tym samym uzyskując lepszy wynik od poprzedniego roku. Zwycięstwo wywalczone zostało z Politechniką Świętokrzyską (4:3), Politechniką Opolską (5:2), a także z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach (5:2).

Wyniki: 2324_badminton_b_poludnie_wyniki.pdf (azs.pl)
Więcej: AMP w Badmintonie Półfinał B | Opole | Facebook

Autor: Norbert Łucarz
(Kierownik sekcji AZS UJ Badminton)