AZS Winter Cup na półmetku rywalizacji

​Uniwersyteccy alpejczycy rozpoczęli w tym roku 22 edycję AZS Winter Cup – zawodów narciarskich dla studentów organizowanych przez AZS Warszawa. Jak co roku reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego dumnie reprezentuje naszą uczelnię z wieloma sukcesami.

Inauguracja sezonu odbyła się na zakopiańskiej Harendzie 22 grudnia 2023 roku. Niezawodna Maja Chyla wygrała w obu konkurencjach deklasując inne rywalki. Wśród mężczyzn warto zaznaczyć znakomity wynik Norberta Wróbla, który był trzeci w gigancie. Drużynowo, zarówno Panie i Panowie zajęli 3 miejsce.

Maja Chyla: 1/1
Blank Mocek: 14/14
Norbert Wróbel: 3/24
Stanisław Hejmo: 5/4
Tytus Olszewski: 26/16
Mateusz Pabian: 40/35
Hubert Adamowicz: 50/45
Jan Valette: DNF/DNF

Drugie eliminacje odbyły się pierwszy raz w historii w Rytrze k. Nowego Sącza 12 stycznia 2024 roku. Ponownie Maja Chyla wygrała w obu konkurencjach, natomiast u mężczyzn gigant wygrał Stanisław Hejmo, a Norbert Wróbel był drugi. Drużynowo mężczyźni zajęli drugie miejsce.

Maja Chyla: 1/1
Norbert Wróbel: 2/6
Stanisław Hejmo: 1/DNF
Dawid Bucki: 19/30
Tytus Olszewski: 34/21
Mateusz Pabian: 36/32
Bartłomiej Durbacz: 38/DNF

Trzecie eliminacje odbyły się na stokach Jaworzyny Krynickiej. Niestety warunki nie sprzyjały i bardziej przypominały te wiosenne, niż zimowe. Maja Chyla zajęła 5 miejsce w gigancie i 1 w slalomie. U mężczyzn tym razem nikt od nas nie znalazł się na podium. Drużynowo także tym razem się nie udało.

Maja Chyla: 5/1
Stanisław Hejmo: 6/DNF
Dawid Bucki: 20/13
Mateusz Pabian: 25/20
Bartłomiej Durbacz: DNF/15.

Przed nami jeszcze dwie edycje eliminacyjne w Zawoi i w Jurgowie, a następnie zawody finałowe w Szczawnicy. Liczymy na zwyżkę formy po treningach z Trenerem sekcji Maciejem Lubasiem i jeszcze lepsze wyniki.

Więcej:AZS Winter Cup 2023/2024 | Oficjalna witryna Akademickiego Pucharu Polski w Narciarstwie Alpejskim