AMM: Unihokej, 13.01.2024 r.

W dniu 13 stycznia na obiektach sportowych AGH Kraków zorganizowany został przez AZS Kraków turniej Akademickich Mistrzostw Małopolski w unihokeju. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przebieg turnieju relacjonuje opiekun sekcji Rafał Leśniak:
" W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z aktualnym akademickim mistrzem polski - Akademią Górniczą Hutniczą. Mecz był jednostronny, jednakże mieliśmy też kilka swoich okazji do strzelenia gola. Finalnie spotkanie zakończyło się 11:0 dla gospodarzy turnieju.

W drugim spotkaniu mierzyliśmy się z aktualnym brązowym medalistom akademickich mistrzostw polski - Uniwersytetem Ekonomicznym. Niestety tutaj również ulegaliśmy naszym rywalom, jednakże udało nam się ustrzelić dwie bramki. Niestety przez brak skuteczności ulegliśmy naszym rywalom 8:2.

W kolejnym, trzecim spotkaniu mierzyliśmy się z nowo powstałą drużyną Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej (dawny Uniwersytet Pedagogiczny) - gdzie wygraliśmy "tylko" 3:1. Tylko, ponieważ w całym spotkaniu to my rozgrywaliśmy piłeczką, i tylko nasza nieskuteczność oraz świetnie interwencje bramkarza zadecydowały o takim wyniku. Oczywiście nasi rywale też mieli swoje okazje, ale świetnie spisujący się w bramce Cyprian Zawalski radził sobie z tymi zagrożeniami.

W ostatnim meczu turnieju mierzyliśmy się z Akademią Wychowania Fizycznego, gdzie ulegliśmy naszym rywalom 8:1. Tutaj również mieliśmy swoje okazje, ale niestety poprzez błędy w ustawieniu nasi rywale skutecznie wykorzystywali nadarzające się okazje.

W ostatecznym rozrachunku zajmujemy 4 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Małopolski. Na pewno ten turniej będzie dla nas cenną lekcją na wyciągnięcie wniosków odnośnie tego, co nie funkcjonowało na boisku. Jest też kilka pozytywów, które napawają nas optymizmem. Do kwietniowych AMPów mamy jeszcze trochę czasu, także nie pozostaje nam nic innego jak trenować i skupić się na poprawie naszych błędów"

Na zdjęciu znajdują się następujące osoby (idąc od lewego rogu w prawo):
Semko Walat, Grzegorz Jasiński, Cyprian Zawalski (bramkarz), Rafał Leśniak (trener sekcji), Mariusz Wilk, Szymon Krzesiński, Magdalena Sobczak oraz Katarzyna Jurek, Mikołaj Hopp (nieobecny na zdjęciu).

Wyniki: https://www.azs.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/02/wyniki-unihokej-13.01.pdf