AMM: Futsal kobiet - turniej finałowy, Kraków 6.01.2024 r.

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego została najlepszą akademicką drużyną w futsalu kobiet w województwie Małopolskim. Po zwycięstwie w fazie grupowej podopieczne trenera Bartłomieja Łukacza i Krzysztofa Mastalerza w meczu finałowym pokonały zespół AWF Kraków 4:1.

W pierwszej fazie rozgrywek (mecze grupowe) zespół Jagiellonek na trzy rozegrane mecze zanotował 3 zwycięstwa pokonując zespoły AGH, UKEN i AT Tarnów.

Wyniki:
AGH - UJ 2:7
UJ - UKEN 3:0
UJ- AT Tarnów 4:1

Tabela:
M-CE KLUB MECZE PUNKTY BRAMKI
1 UJ 3 9 14:3
2 AT Tarnów 3 6 7:5
3 AGH 3 1 3:9
4 UKEN 3 1 2:9

W półfinale zespół UJ miał zagrać z zespołem CM UJ, który zajął 2 miejsce w grupie B. Mecz zakończył się przyznaniem walkowara, tym, samym nas zespół awansował do finału rozgrywek. Drugim finalistom został zespół AWF Kraków, który pokonał w drugim z meczy półfinałowych zespół AT Tarnów 2:1.

Mecz finałowy przebiegał pod dyktando Jagiellonek, które odniosły łatwe zwycięstwo 4:1, zapewniając sobie złote medale AMM.

FUTSAL KOBIET - klasyfikacja końcowa 🏆
🥇Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego
🥈AWF Kraków- Sport Akademicki
🥉AZS Akademia Tarnowska