Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

APP: Wyciskanie leżąc klasycznie, Katowice 25.11.2023 r.

​W dniu 25 listopada 2023 roku odbył się Akademicki Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Reprezentacja sekcji trójboju siłowego, pod opieką trenera Janusza Świerczka, ponownie sięgnęła po medale, indywidualnie i drużynowo.

Joanna Lewandowska zwyciężyła w kategorii 84 kg, wygrywając również klasyfikację Open wszystkich zawodniczek. Brązowy medal w kategorii 69 kg zdobyła Patrycja Panasiuk. Pozostałe reprezentantki UJ - Gabriela Marchwica, Wiktoria Białacka, Weronika Kawa, Gabriela Hydzik i Kinga Orszulik zajęły również wysokie miejsca w swoich kategoriach wagowych, co ostatecznie złożyło się na brązowy medal drużynowy.

Mężczyźni z kolei stanęli na drugim stopniu drużynowego podium, dzięki srebrnemu medalowi Rafała Zaremby w kategorii 74 kg, brązowemu Igora Głogowskiego w kategorii 59 kg oraz udanym występom Mikołaja Różyckiego, Kacpra Skotnickiego, Dominika Nowogórskiego, Adama Soty, Adama Stępnia i Szymona Łysika.

Autor: Dominik Nowogórski