Gala Sportu Akademickiego, Warszawa 25.10.2023 r.

Druga połowa października to tradycyjnie moment corocznego spotkania rodziny AZS, na którym podsumowany zostaje sportowy dorobek ostatnich miesięcy. W stołecznym Muzeum POLIN przez dwa dni trwał Kongres Sportu Akademickiego, a w środę, na uroczystej Gali Sportu Akademickiego nagrodzono zawodników, trenerów czy uczelnie za wybitne osiągnięcia.

Od wtorku sala wykładowa Muzeum POLIN wypełniała się uczestnikami paneli dyskusyjnych, podczas których poruszano kwestie istotne dla funkcjonowania i rozwoju sportu akademickiego w Polsce. Tematami przewodnimi były m.in. sport osób z niepełnosprawnościami, wyzwania stojące przed współczesnym sportem czy współpraca sportu, instytucji i biznesu w środowisku akademickim.

Gala Sportu Akademickiego w Warszawie była też doskonałą okazją do innych wyróżnień. Tradycyjnie uhonorowano najlepsze uczelnie ostatnich Akademickich Mistrzostw Polski. W tym roku flagowy cykl imprez AZS zebrał ponad 18 tysięcy uczestników (w tym blisko 8 tysięcy kobiet), toczących sportowe boje w 29 dyscyplinach, w których prowadzono 47 klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Najważniejsze wyróżnienie ponownie trafiło do Politechniki Gdańskiej, która czwarty raz z rzędu triumfowała w klasyfikacji generalnej. Z kolei wyróżnienie za wygranie klasyfikacji medalowej AMP przypadło Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie podczas tej uroczystości reprezentowali Prezes KU AZS UJ Dariusz Igielski oraz Dyrektor SWFiS UJ dr hab. Mariusz Ozimek, którzy odebrali pamiątkowe wyróżnienia za wywalczone 9 miejsce w klasyfikacji generlanej AMP 202/23 oraz 3 miejsce w typie uniwersytetów.

Więcej: Gala Sportu Akademickiego za nami! „To był bardzo dobry rok dla AZS-u” [FOTO] - Pasja AZS
Foto: Paweł Skarba