AMP: Wspinaczka sportowa, 23-26.03.2023 r. Bytom

Kilkuset wspinaczy z ośrodków akademickich Polski rywalizowało podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej. Tegoroczne AMP’y odbyły się w Bytomiu, na ścianie Skarpa Bytom Rozbark. Mistrzostwa trwały od 23.03 do 26.03, pierwszego dnia przeprowadzono zawody w boulderingu, drugiego na trudność z liną i ostatniego czasówki.

Z całej reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepiej zaprezentował się Kacper Stoch w tzw. w baldach zajął16 miejsce oraz 17 miejsce w wspinaczce na trudność. Kacpra pokonała druga droga na czasówkach, z której niestety spadł zajmując 167 miejsce.

Wśród kobiet najlepiej wypadła Weronika Szczytowska, z 19 miejscem na baldach, 26 na linie i 12 na czasówkach.  Weronika dostała się z 12 miejsca do finałów w czasówkach, kończąc ostatecznie na 14 miejscu.

Wyniki drużyny męskiej pozwoliły na zdobycie 2 miejsca w typach uczelni, zaraz za Uniwersytetem Warszawskim. Kacper zdobył dwa medale indywidualnie w kategorii uniwersytetów. 2. miejsce w konkurencji bouldering oraz 3. miejsce w konkurencji na trudność w typie Uniwersytetów.

Skład UJ:
Kobiety:

Weronika Szczytowska- Bouldering: 19. miejsce , Trudność: 26. miejsce, Czasówki: 12. miejsce (14 w finałach).
Magda Wójtowicz- Bouldering: 85. miejsce, Trudność: 91. miejsce, Czasówki: 56. miejsce.
Gaja Wota- Bouldering: 24. miejsce, Trudność: 55. miejsce, Czasówki: 53. miejsce.
Ania Wilkosz- Bouldering: 99. miejsce, Trudność: 109. miejsce, Czasówki: 71. miejsce.

Mężczyźni:
Kacper Stoch- Bouldering: 16. miejsce, Trudność: 17. miejsce, Czasówki: 167. miejsce.
Dawid Urbanik- Bouldering: 59. miejsce, Trudność: 79. miejsce, Czasówki: 79. miejsce.
Jakub Zdeb- Bouldering: 44. miejsce, Trudność: 84. miejsce, Czasówki: 39. miejsce.
Jakub Szuran- Bouldering: 77. miejsce, Trudność: 80. miejsce, Czasówki: 59. miejsce.
Szymon Górnisiewicz- Bouldering: 26. miejsce, Trudność: 34. miejsce, Czasówki: 116. miejsce

Komunikat końcowy: 2223_wspinaczka_wyniki.pdf (ampy.pl)

Autor: Jakub Szuran