AMP: Szachy, Bydgoszcz 10-12.03.2023 r.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskie w Krakowie w ośmioosobowym składzie wyruszyła do Bydgoszczy aby walczyć o punkty dla uczelni w klasyfikacji generalnej rozgrywek AMP. Organizatorem turnieju był Klub Uczelniany AZS Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Był to debiut organizacyjny Klubu i trzeba przyznać, że był bardzo udany.

Pierwszego dnia zawodów po weryfikacji zespołów odbyło się uroczyste otwarcie, a następnie przystąpiono do rozgrywek w turnieju inidywidualnym. Na koniec dnia odbyło się spotkanie integracyjne uczestników mistrzostw.

Drugi dzień zawodów (sobota) to kontynuacja rywalizacji indywidualnej oraz początek gier gier drużynowych.
Po 9 rundach turnieju indywidualnego najlepszym zawodnikiem naszej ekipy okazał się Roman Madej zdobywając 6pkt, Adam Choina 5.5 pkt, Tomasz Szczepanik 5 pkt, Justin Chong i Szymon Wysocki po 3 pkt. Wśród kobiet najlepsza okazała się Kateryna Shkryl 6 pkt, Maria Elena Lascar 5.5 pkt, Sylwia Zamarska 5 pkt.

Popołudniu nasza Reprezentacja w składzie: Adam Choina, Roman Madej, Tomasz Szczepanik, Justin Chong, Sylwia Zamarska, Katheryna Skryl, Szymon Wysocki i Maria Elena Lascar rozpoczęła walkę o drużynowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski z Politechniką Białostocką, którą pokonuje 5:1, następnie przegrywa 1:5 Uniwersytetem Wrocławskiem i nieznacznie bo 2.5 do 3.5 Uniwersytetem Łódzkim. Na koniec dnia odnosi dwa kolejne zwycięstwa z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

W niedzielę odbyły się decydujące rundy. UJ zwycięża aż 6:0 Politechnikę Łódzką, a następnie nieznacznie przegrywa z Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Politechniką Rzeszowską.

Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła w klasyfikacji generalnej 27 miejsce na 49 startujących uczelni, w typie uniwersytetów było to 9 miejsce na 15 uczelni w tym typie.

Kadra UJ:
1 Adam Choina
2 Justin Bryan Chong
3 Maria Elena Lascar
4 Roman Madej
5 Kateryna Shkryl
6 Tomasz Marek Szczepanik
7 Szymon Wysocki
8 Sylwia Zamarska

Komunikat końcowy: 2223_szachy_wyniki.pdf (ampy.pl)