AZS Winter Cup 2023 - podsumowanie

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim w bieżącym roku został przeprowadzony w pięciu edycjach zawodów eliminacyjnych i jednych zawodach finałowych. Przeprowadzono również zawody w Slalomie równoległym, w którym wystartowało trzech naszych reprezentantów Maja Chyla, Stanisław Hejmo i Adam Smolik. Trzeci raz odbyły się również zawody drużynowe Team Event, które zakończyły cały cykl zawodów AZS Winter Cup.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego kobiet w narciarstwie alpejskim w składzie: Maja Chyla i Blanka Mocek zdobyła IX miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet. W klasyfikacjach indywidualnych Maja wywalczyła I miejsce w slalomie gigancie i I miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 14 uczelni.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego mężczyzn w narciarstwie alpejskim w tegorocznej edycji zawodów wystartowała w ośmioosobowym składzie: Stanisław Hejmo, Norbert Wróbel, Adam Smolik, Dawid Bucki, Tytus Olszewski, Mateusz Pabian, Maciej Dąbrowski i Szymon Drużba. Panowie wywalczyli II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając zeszłoroczny wynik o cztery miejsca.

W klasyfikacjach indywidualnych Norbert wywalczył III miejsce w slalomie gigancie, Stanisław IV miejsce zarówno w slalomie gigancie, jak i w slalomie i Adam X miejsce w slalomie. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 12 uczelni.

W niedzielę 5.03 w Zakopanem w stacji narciarskiej Harenda zorganizowano zawody w Slalomie równoległym. Wśród kobiet zwyciężyła Maja Chyla, pokonując w finale Zofię Zdort. W zawodach mężczyzn Stanisław Hejmo i Adam Smolik dotarli do małego finału, w którym Adam nieznacznie uległ Staszkowi. Ostatecznie Staszek wywalczył III miejsce, a Adam IV miejsce. Po zawodach w Slalomie równoległym przeprowadzono zawody drużynowe Team Event. Nasza reprezentacja w składzie Maja Chyla, Blanka Mocek, Norbert Wróbel i Szymon Drużba wywalczyła I miejsce, pokonując w finale PŚ Gliwice (7:1) i tym samym obroniła zeszłoroczną wygraną.

AZS Winter Cup - KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE GS i SL

Klasyfikacja końcowa kobiet - Slalom gigant/Slalom:
Maja Chyla – 1 msc/1 msc
Blanka Mocek – 37 msc/34 msc

Klasyfikacja końcowa mężczyzn - Slalom gigant/Slalom:
Stanisław Hejmo – 4 msc/4 msc
Norbert Wróbel – 3 msc/19 msc
Adam Smolik – 16 msc/10 msc
Dawid Bucki – 19 msc/32 msc
Tytus Olszewski – 17 msc/22 msc
Mateusz Pabian – 31 msc/23 msc
Szymon Drużba – 55 msc/NKL