AMM: Piłka ręczna kobiet i mężczyzn - I faza gier

Zakończyła się pierwsza faza rozgrywek w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski kobiet oraz mężczyzn w piłkę ręczną. Zarówno drużyna męska i żeńska rozegrała po cztery mecze. (Mecz z drużyną Politechniki Krakowskiej został przełożony na późniejszy termin).

Panie jak i panowie solidarnie zaliczyli po jednym zwycięstwie oraz trzy porażki. Zwycięstwo odnieśliśmy w rywalizacji z Uniwersytetem Rolniczym odpowiednio 11:10 - drużyna żeńska z kolei męski zespół zwyciężył 23:21. Pechowo zakończyły się spotkania z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Akademią Wychowania Fizyczne, w których nawiązywaliśmy wyrównaną walkę z przeciwnikiem, ale przez nieskuteczność w ofensywie oraz błędy indywidualne musieliśmy uznać wyższość naszym rywali oraz rywalek. Zdecydowanie zdeklasowała nas tylko drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej, która zakończyła się porażką mężczyzn 15:44, a panie uległy 4:20.

W tabeli ligowej panie zajmują 4. lokatę, a panowie umiejscowili się na 5. miejscu.

Do zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek dołączyło dużo nowych zawodniczek oraz zawodników, którzy z treningu na trening doskonalą swoje umiejętności. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na hali sportowej Bronowianki Kraków.  Wszyscy zawodnicy z niecierpliwością oczekują na powrót do akademickiej rywalizacji, ponieważ głęboko wierzymy, że będzie to dla nasz jeszcze lepszy okres niż dotychczas.

WYNIKI:

Kobiety: