AMM: Futsal mężczyzn - faza playoff, Kraków 8.01.2023 r.

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu mężczyzn zakończyła zmagania Akademickich Mistrzostw Małopolski na ósmym miejscu. Podczas turnieju finałowego, poprzedzonego rozgrywkami grupowymi, w których UJ zajął 3 miejsce w grupie, studenci małopolskich uczelni rywalizowali o miejsca w klasyfikacji końcowej AMM oraz awans do Akademickich Mistrzostw Polski.

W swoim pierwszym meczu turnieju Reprezentacja UJ prowadzona przez Dariusz Igielskiego, niestety przegrała po zaciętym pojedynku 4:5 z Uniwersytetem Pedagogicznym. Przegrana spowodowała, że naszej drużynie pozostała walka o 7 miejsce w AMM, a jednocześnie spowodowała, że drużyna pożegnała się z awanasem do dalszej fazy rozgrywek akademickich jakimi są Akadmeickie Mistrzostwa Polski. Z Małopolski zapewniony awans miało 6 najlepszych uczelni.

W meczu o siódme miejsce również nie zabrakło i bramek i emocji. O zwycięstwie zadecydowały bowiem ostatecznie rzuty karne. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 7:7. Rozstrzygnięcie nastąpiło w serii rzutów karnych z którego zwycięsko wyszli przeciwnicy - futsaliści Uniwersytetu Rolniczego - wygrywając w karnych 4:2. Naszej drużynie dziękujemy za walkę i dostarczone emocje.

Komunikat końcowy: wyniki-futsal-mezczyzn-turniej-finalowy.pdf (azs.krakow.pl)

Foto: Okapi Studio Live