AMM: Koszykówka kobiet - faza grupowa

Nasze koszykarki bardzo udanie kończą pierwszą część zmagań na arenach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Po fazie grupowej Akademickich Mistrzostw Małopolski reprezentantki AZS UJ wychodzą z bilansem 2-1.

AZS UJ – AZS PK 38:60
Na rozgrzewkę pierwszy mecz sezonu nasze koszykarki rozegrały z najmocniejszym przeciwnikiem grupy - I ligową drużyną AZS Politechnika Krakowska. Choć nasze dziewczyny musiały uznać wyższość przeciwniczek, mecz zdecydowanie należało zaliczyć do udanych. Nasze koszykarki wykazały się świetną grą zespołową i serduchem zostawionym na boisku.

J. Wachowiak 15 pkt, Z. Dąbrowska 5 pkt, G. Czekaj 4 pkt, A. Kozłowska 4 pkt, A. Wachowiak 4 pkt, P. Próżna 3 pkt, K. Barnaś 2 pkt, S. Wójcik 1 pkt.

AZS UJ – AZS UEK 76-32
Kolejny mecz fazy grupowej nasze koszykarki rozegrały z AZS UEK, jednak tym razem to przeciwniczki musiały uznać wyższość drużyny AZS UJ. Nasze dziewczyny wykorzystały doświadczenie zdobyte w poprzednim meczu i znów zespołową grą pewnie pokonały swoje przeciwniczki.
A. Kozłowska 12 pkt, Z. Dąbrowska 12 pkt, K. Barnaś 10 pkt, J. Wachowiak 8 pkt, A. Wachowiak 8 pkt, G. Czekaj 8 pkt, V. Sokolovskaya 5 pkt, D. Rymaszewska 3 pkt, S. Wójcik 3 pkt, M. Fołta 3 pkt, P. Próżna 2 pkt, M. Szymanek 2 pkt.

AZS UJ - AZS AK 69:29.
Ostatni mecz fazy grupowej AMM nasze koszykarki rozegrały na swoim parkiecie i tym razem znów nie dały szans rywalkom. Choć spotkanie było bardzo zacięte, nasze dziewczyny zachowały zimną głowę i pewnie pokonały zespół AZS AK.
A. Kozłowska 17 pkt, A. Wachowiak 10 pkt, K. Barnaś 7 pkt, S. Wójcik 7 pkt, V. Sokolovskaya 5 pkt, D. Rymaszewska 3 pkt, M. Fołta 3 pkt, M. Dybaś 3 pkt, P. Próżna 2 pkt, G. Czekaj 2 pkt, M. Szymanek 2 pkt, M. Siwek 2 pkt.

Po pracowitej, lecz jakże owocnej fazie grupowej czas na moment oddechu, ale nie próżnowania. Dziewczyny w przerwach między sałatką jarzynową a pierogami już zapowiedziały ostry trening.

Do zobaczenia po świętach!