Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMM: Judo - I rzut, Kraków 8.12.2022 r.

Akademickie Mistrzostwa Małopolski odbyły się 8 grudnia na sali Judo klubu TS Wisła. W zawodach wzięło udział 49 zawodników i zawodniczek. Nasza reprezentacja liczyła 14 osób - 5 zawodniczek i 9 zawodników. Panowie rywalizowali w 7 kategoriach (60kg, 66kg, 73kg, 81kg, 90kg, 100kg, +100kg),a panie w 6 kategoriach (52kg, 57kg, 63kg, 70kg, 78kg, +78kg). W kategorii do 73kg swój ubiegłoroczny tryumf powtórzył Karol Kowalski. Na podium towarzyszył mu Paweł Kucharczyk, który zajął 3 miejsce.

Jeśli chodzi o panie, Martyną Ihas zwyciężyła w kategorii do 52kg , pokonując koleżankę z ekipy Sofiie Kyshinko. Z kolei Natalia Nocula uplasowała się na 2 stopniu podium w rywalizacji do 57kg.

Zdobycze punktowe naszych reprezentantów uplasowały AZS UJ na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej po I rzucie.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za wasze następne walki na macie!

Reprezentacja KU AZS UJ: Karol Kowalski, Martyna Ihas, Paweł Kucharczyk, Sofiia Kyshinko, Natalia Nocula, Elżbieta Samek, Nadiia Holovan, Yauheni Stsefanenka, Mikołaj Nalepka, Tomasz Gierlak, Stanisław Mouttet, Mikołaj Suchecki, Wiktor Bednarczyk, Hubert Adamowicz.
Trener: Jacek Limanówka