XXIX Zjazd Sprawozdawczy AZS, 17.09.2022 r.

​Akademicki Związek Sportowy ma się bardzo dobrze dzięki trenerom, dzięki działaczom, dzięki przede wszystkim młodym ludziom, którzy sport uprawiają, ale także dzięki rektorom i władzom uczelni oraz sponsorom, którzy ten sport wspierają – mówi prezes Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzy Nowak. W Warszawie odbył się XXIX Zjazd Sprawozdawczy AZS.

Prezes AZS podkreślił, że organizacja bardzo dobrze przetrwała czas pandemii COVID-19. – Pandemia z jednej strony przeszkodziła w organizacji wielu zawodów sportowych, ale można powiedzieć, że pandemia nas zbliżyła, a azetesiacy pokazali, że potrzebują siebie, że potrzebują ze sobą współpracy – dodaje prof. Nowak.

W trakcie zjazdu delegaci przegłosowali szereg zmian statutowych. – Wiele z nich ma charakter techniczny, często to kwestie językowe, po prostu porządkujące. Oczywiście nadal bazujemy na ustawie o szkolnictwie wyższym i tutaj nic się nie zmieniło. Oprócz tego wskazujemy w statucie elementy, które do tej pory w ogóle nie były regulowane, jak na przykład rejestr Centralnych Ośrodków Sportu Akademickiego. Zdecydowanie są to zmiany porządkujące, które mają na celu stworzenie statutu, który już jest zbliżony do ideału – mówi Jakub Kosowski, wiceprezes AZS.

Więcej o sytauacji w AZS w linku: