Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Klub w mediach społecznościowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AMP: Jeździectwo, Radzionków 26-29.05.2022 r.

AMP: Jeździectwo, Radzionków 26-29.05.2022 r.

W dniach 26-29 maja 2022 r. w KJ Lider w Radzionkowie rozegrały się kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Uniwersytet Jagielloński reprezentowała liczna drużyna. Niestety pogoda nie była sprzyjająca, deszcze i silny wiatr zdecydowanie utrudniały starty, jednak mimo przeciwności członkowie naszej reprezentacji świetnie uporali się z trudnościami, dzięki czemu do niedzielnych finałów zakwalifikowała się większość zawodników.

W konkurencji ujeżdżenie profi powalczyła Jagoda Dąbrowska, w ujeżdżeniu amator Martyna Kubala oraz Karolina Wojdyła, do finału skoków przez przeszkody profi wszedł Szymon Najdzionek, a skoków amator Zuzanna Wróbel z Wiktorią Petniak. 

Ostatecznie AMP w Jeździectwie 2022, podobnie jak poprzednie edycje, zakończyły się ogromnym sukcesem Reprezentacji UJ, która zdobyła trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej, a także drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii uniwersytety. 

Trzech zawodników wywalczyło również medale indywidualne:
Martyna Kubala i Furst Avalon: drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencji ujeżdżenie amator oraz pierwsze miejsce w kat. uniwersytety w konkurencji ujeżdżenie amator. Karolina Wojdyła i Arianke Van De Terp: trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w konkurencji ujeżdżenie amator oraz drugie miejsce w kat. uniwersytety w konkurencji ujeżdżenie amator. Wiktoria Petniak i Chacco: trzecie miejsce w kat. uniwersytety w konkurencji skoki przez przeszkody amator. 

Kadra UJ:
Jagoda Dąbrowska na koniu Lucky-Boy-k,
Ida Ilmer i Not Now,
Karolina Wojdyła i Arianke Van De Terp,
Zuzanna Wróbel i Draco,
Karolina Kadłuczka i Jamiroquai,
Martyna Kubala i Furst Avalon,
Szymon Najdzionek i konie Fuks oraz Favorito Aldara,
Wiktoria Petniak i Chacco.

Komunikat końcowy: 2122_jezdziectwo_wyniki.pdf (ampy.pl)
FB: AMP w Jeździectwie - Strona główna | Facebook