Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Piłka siatkowa kobiet - Półfinał C, Lublin 9-12.05.2021 r.

Po zajęciu 3 miejsca w Akademickie Mistrzostw Małopolski, czyli regionalnych rozgrywkach eliminacyjnych do AMP siatkarki AZS UJ z dużymi nadziejami wyruszyły do Lublina, aby rywalizować o awans do turnieju finałowego AMP. Gospodarzem turnieju był KU AZS Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

W grupie B pierwszego dnia rozegrały mecz z Politechniką Krakowską rozpoczynając od zwycięstwa 2:1 (16:25; 26:24; 11:15). Pierwszy mecz drugiego dnia uwarunkowywał miejsce z jakiego wyjdą siatkarki AZS UJ Kraków na ćwierćfinały turnieju. Pewnie wygrały z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie 2:0 (25:19; 25:17) wygrywając grupę.

Tego samego dnia, odbył się również mecz ćwierćfinałowy turnieju. Przeciwniczkami były koleżanki z Uniwersytetu Rzeszowskiego, które w swojej grupie C zajęły drugie miejsce. Mecz od początku był bardzo emocjonujący. Obie drużyny były świadome jak ważne jest to spotkanie. Zwycięzca zapewniał sobie miejsce w najlepszej 4 turnieju półfinałowego, możliwość walki o medale oraz awans na turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski. Pierwszy set to przegrana krakowianek 22:25. Zadecydowała o tym końcówka, w której z rąk wypuścił wypracowaną przewagę. Na drugiego seta wyszły jednak wystarczająco zmotywowane, aby przy stanie 18:23 doprowadzić do wyrównania i.... wygrać seta 25:23! O wszystkim zadecydował więc 3 set zakończony wynikiem 15:13, a w całym meczu 2:1!

Trzeci dzień turnieju to bardzo ważne spotkanie z drużyną UMCS Lublin. Najlepsza czwórka półfinału C nie wystarczyła, aby awansować dalej. Premiowane był tylko 3 miejsca. (Organizator turnieju finałowego, jest z tej samej strefy – UEK Kraków). Przed Małopolankami było starcie z doświadczonymi zawodniczkami grającymi na co dzień w II lidze. Przegrały pierwszego seta 19:25, ale oglądając wcześniejsze zmagania naszych zawodniczek chyba nikt nie sądził, że mecz jest przesądzony. Udowodniły to w drugim secie, wygrywając 25:22 doprowadzając do 3 z 4 możliwych tie-breaków. Głośny doping, wsparcie całej drużyny i cenne wskazówki trenera Matrasa zapewniły 12:10 w końcówce. Nie była to jednak łatwa końcówka. Zawodniczki z Lublina doprowadził do wyrównania oraz do końcówki w której decydowały najmniejsze błędy przy grze punkt za punkt. Ostatecznie to zawodniczki z Krakowa mogły cieszyć się z wygranego meczu 17:15 zapewniającego im medal!

Mecz finałowy to starcie z zawodniczkami KPU Krosno.

Był to jedyny mecz półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w którym zawodniczki KU AZS UJ musiały uznać wyższość grających na co dzień w I lidze dziewczyn. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 (21:25; 11:25). MVP drużyny w finałowym meczu została libero Agata Zawierucha.

Zawodniczki UJ Kraków zakończyły półfinał Akademickich Mistrzostw Polski strefy C na wysokim 2 miejscu zapewniając uczelni awans na turniej finałowy po 6 latach!

Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 25.05-28.05.2021r.