Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMM: Koszykówka mężczyzn - 3 miejsce dla UJ

Reprezentacja Koszykarzy AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzona przez Trenera Krzysztofa Cięszkiego, zajęła 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Małopolski i tym samym wywalczyła awans do Półfinałów Mistrzostw Polski dzięki czemu ponownie stanie do rywalizacji o najwyższe cele.

Mając na uwadze obecne czasy oraz wciąż zmieniające się obostrzenia, ekipie koszykarzy nie brakowało motywacji aby zmaksymalizować siły i w pełnej koncentracji przystąpić do rozgrywek akademickich.

W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z bardzo mocną ekipą Uniwersytetu Rolniczego. Ogromna dominacja rywali pod koszem skutkowała rosnącą, z kwarty na kwartę, przewagą i ostatecznie zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego uległ przeciwnikowi  45-66.

Drugie spotkanie koszykarze rozegrali z Politechniką Krakowską. Dla drużyny Trenera Cięszkiego był to rewanż za przegrany, po dwóch dogrywkach, mecz z przed dwóch lat, gdzie owa porażka skutkowała brakiem awansu do Półfinałów Mistrzostw Polski. Od samego początku pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Dopiero celny rzut Krzysztofa Kruka w ostatniej sekundzie dał zwycięstwo naszym reprezentantom i spotkanie zakończyło się 61-59.

Do trzeciego meczu, przeciwko AWF Kraków,  nasza drużyna AZS przystępowała w pełnej gotowości i ogromnym skupieniu, ponieważ tylko zwycięstwo gwarantowało udział w Mistrzostwach Polski. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, reprezentanci naszej Alma Mater udowodnili, dlaczego są jedną z najbardziej utytułowanych sekcji sportowych. Doskonała obrona, determinacja, błyskawiczne kontry i drużynowe popisy w ataku. To wszystko sprawiło, że przeciwnicy nie mieli kompletnie żadnej odpowiedzi na świetnie dysponowanych tego dnia koszykarzy UJ i przez 3 kolejne kwarty zdobyli zaledwie 10 punktów! Wynik końcowy 88-25.

Ostatnim rywalem drużyny Krzysztofa Cięszkiego w walce o brązowy medal Akademickich Mistrzostw Małopolski był Uniwersytet Ekonomiczny. Podczas tego meczu, żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać prowadzenia na dłużej, niż dwie-trzy minuty. Kluczowa dla przebiegu spotkania okazała się 4 kwarta. Nasi koszykarze wykorzystali fakt, że przeciwnicy byli już zmęczeni i zdekoncentrowani. Zawziętość i twarda walka do samego końca przyczyniły się do pewnego zwycięstwa 80-56.

Reprezentacja UJ koszykówki mężczyzn zajęła 3 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Małopolski i tym samym, po 2 latach nieobecności, powraca do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim.

Komunikat zawodów: Wyniki-AMM-koszM-2021.pdf (azs.krakow.pl)

Autor: Nikodem Dąbrowski