AMM: Piłka siatkowa kobiet - podsumowanie

W dniach 07-09.03 oraz 14.03.2021 roku został rozegrany turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Małopolski, którego stawką był awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet. W rywalizacji wśród zespołów damskich wzięła udział Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podopieczne trenera Zenona Matrasa rozpoczęły zmagania od fazy grupowej, w której zmierzyły się z zespołami AZS Akademii Górniczo-Hutniczej, AZS Akademii Wychowania Fizycznego oraz AZS Politechniki Krakowskiej. Po pewnie wygranych meczach z AZS AGH (2-0) oraz z AZS PK (2-0) oraz po przegranym starciu z zawodniczkami Akademii Wychowania Fizycznego (0-2) siatkarki AZS UJ z dorobkiem 5 pkt zajęły drugie miejsce w swojej grupie.

W finałowej fazie rozgrywek nasze zawodniczki musiały stawić czoła zespołowi AZS PWSZ Tarnów. Pomimo wszelkich starań reprezentantki najstarszej polskiej uczelni musiały uznać wyższość rywalek i zakończyły spotkanie wynikiem (0-2). Po porażce nasze siatkarki nie poddały się i pokazały na co je stać w meczu o 3 miejsce z AZS Uniwersytetu Rolniczego, który pewnie wygrały w dwóch setach (2-0).

Reprezentantki AZS UJ  w klasyfikacji końcowej zawodów zajęły 3 miejsce i wywalczyły tym samym awans do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski, które organizowane są przez AZS Lublin w terminie 22-25 kwietnia.

Komunikat końcowy zawodów: Wyniki-AMM-psK-2021.pdf (azs.krakow.pl)

Autor: K. Szwec