AMP: Narciarstwo alpejskie, Zakopane 28.02-03.03.2021 r.

Nasze Reprezentacje narciarskie zaliczyły bardzo udany start w Akademickich Mistrzostwach Polski wracając do Krakowa z tzw. workiem medali zdobytych zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Zawody rozegrano w dniach 28.02-03.03.2021 r. w Zakopanem.

Dzięki świetnym wynikom indywidualnym, w klasyfikacji drużynowej nasza kobieca Reprezentacja stanęły na najwyższym stopniu podium w typie Uniwersytety. W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Jagielloński zajął 4 miejsce, poprawiając wynik o 5 miejsc w porównaniu do AMP 2019. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 30 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 9.

Indywidualnie bardzo dobre starty zaliczyły Anna Wróbel, Katarzyna Mirek oraz Aleksandra Malinowska.
W klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety w slalomie gigancie wicemistrzostwo Polski wywalczyła Anna Wróbel, a III miejsce zajęła Katarzyna Mirek. Natomiast w slalomie Akademicką Mistrzynią Polski została Aleksandra Malinowska, a wicemistrzostwo wywalczyła Katarzyna Mirek.
Pozostałe nasze reprezentantki swoje starty zakończyły na eliminacjach.

W rywalizacji Panów, reprezentanci KU AZS UJ stanęli na drugim miejscu podium w klasyfikacji drużynowej w typie uniwersytety i 13 miejsce w klasyfikacji generlanej. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 36 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

Najlepsze wyniki sporód naszych zawodników osiągnął Stanisław Hejmo, który w slalomie gigancie wywalczył III miejsce, a w slalomie został Akademickim Mistrzem Polski. Do finału w slalomie zakwalifikował się również Tytus Olszewski, który ostatecznie zajął 28 miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn.

Wyniki naszych reprezentatnów w klasyfikacji generlanej (slalom gigant/slalom):

Kobiety:
1. ALEKSANDRA MALINOWSKA – 28 msc/8 msc
2. KATARZYNA MIREK – 18 msc/10 msc
3. ANNA WRÓBEL – 15 msc/42 msc
4. KAROLINA SKOTNICKA – 60 msc/58 msc
5. ELŻBIETA SAMEK – 58 msc/56 msc
6. ALEKSANDRA LULEK – 86 msc/72 msc
7. JADWIGA GORGOŃ – 75 msc/64 msc

Mężczyźni:
1. STANISŁAW HEJMO – 30 msc/8 msc
2. TYTUS OLSZEWSKI – 64 msc/28 msc
3. KAMIL WARCHOŁ – 56 msc/DNF
4. MICHAŁ MAGIERA – 101 msc/61 msc
5. PIOTR BATKO – 59 msc/53 msc

Serdecznie gratulujemy startującym oraz Trenerowi Maciejowi Lubasiowi.

Komunikat końcowy - KOBIETY
Komunikat końcowy - MĘŻCZYŹNI