AMM: Futsal Mężczyzn - 6 miejsce drużyny UJ

Futsalowa Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyła rozgrywki Akademickich Mistrzostw Małopolski na 6 miejscu. Wynik ten zapewnił podopiecznym Dariusza Igielskiego awans do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski.

Rozgrywki AMM w Futsalu przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszym z nich była faza grupowa (3 grupy po 3 zespoły), a nasz zespół wylosowany został do grupy B, w której zmierzył się z Reprezentacjami Politechniki Krakowskiej, zwycięstwo UJ 6:1, i z PWSZ Nowy Sącz, przegrana po zaciętym pojedynku 4:3.

Drugie miejsce w grupie, zapewniało awans do najlepszej 6stki rozgrwek AMM. W fazie finałowej AMM (gry o miejsce 4-6) zespół UJ nie sprostał rywalom przegrywając z AGH Kraków (4:5) i AWF Kraków (0-5) zajmując ostatecznie 6 miejsce w rozgrywkach AMM.

Wynik w odczuciu zawodników i trenera jest niezadowalający, a pocieszeniem jest świadomość, że wynik ten pozwolił awansować do rozgrywek ogólnopolskich w których będzie szansa na poprawę nastrojów. Turniej półfinałowy AMP rozegrany zostanie w lutym w Kielcach.

Trzymamy kciuki i liczym, że stolica Województwa Świetokrzyskiego okaże się być gościna i szczęsliwa dla naszej reprezentacji.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Małopolski w futsalu mężczyzn 2020/2021:
1. AZS Uniwersytet Ekonomiczny
2. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie