Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Piłka siatkowa kobiet - Półfinał C, 1-4.10.2020 r. Lublin

W dniach 1-4.10.2020 roku w Lublinie został rozegrany turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet. W rywalizacji wśród zespołów damskich wzięła udział Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytet Przyrodniczy Lublin.

Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej od zmierzenia się z krakowską drużyną - Uniwersytetem Pedagogicznym. Po zaciętej walce musiały jednak uznać wyższość koleżanek notując przegraną w trzecim, decydującym secie. Nie zmieniło to jednak atmosfery, która panowała przez całe spotkanie i zaowocowała w kolejnym meczu.

Chociaż faworytem była Politechnika Rzeszowska, pierwszy set wpadł w ręce krakowskiej drużyny, jednak po zmianie strony, pojawiły się błędy własne, które spowodowały wydłużenie meczu. Ulegając 24:26 krakowianki miały przed sobą (kolejnego) trzeciego seta. Dzięki zaangażowaniu i walce o każdą piłkę, po zaciętym spotkaniu mogły cieszyć się wygraną
2:1 (25:19, 24:26, 15:13).

Drugi dzień zmagań na siatkarskich boiskach to przegrany mecz z zdecydowanym faworytem i późniejszym zwycięzcą całego półfinału C - drużyną UMCS Lublin (0:2) oraz wygrana dopiero w trzecim secie z lokalną drużyną KUL Lublin (2:1).

Bilans dwóch zwycięstw i dwóch porażek dał naszej drużynie trzecie miejsce (dzięki walce o każdy piłkę, wyprzedziły kolejną drużynę "małymi punktami" ) i możliwość rozegrania meczu o piąte miejsce.

Chociaż wydawało by się, że pierwszy set z Uniwersytetem Rzeszowskim będzie odnotowany dla UJ, jednak zmęczenie po trzydniowych zmaganiach w całym turnieju dało się we znaki i mimo zaciętej walki do samego końca  nasze dziewczyny przegrały 0:2 (24:26, 21:25) zajmując ostatecznie miejsce 6.

Postawa jaką prezentowały i atmosfera jaka panowała na pewno jest dobrą prognozą na kolejny sezon w którym liczymy na poprawę wyniku.