AMP: Koszykówka kobiet - Półfinał B, 16-19.09.2020 r., Lublin

W dniach 16-19.09.2020 roku koszykarki Uniwersytetu Jagiellońskiego rywalizowały w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytet Przyrodniczy Lublin.

W pierwszym dniu zawodów Reprezentacja UJ rozegrała dwa mecze grupowe. Pierwszy, z drużyną katowickiego Uniwersytetu Śląskiego, zakończony wysokim zwycięstwem UJ 42:11. Drugie, wieczorne spotkanie z AZS Politechniki Opolskiej kosztował naszą drużynę zdecydowanie więcej sił ale ponownie zespół odniósł zwycięstwo, tym razem w stosunku 64:29.

Drugi dzień zmagań to mecz z faworytem półfinałów, mocną, ligową drużyną z Politechniki Łódzkiej. Nasze zawodniczki odebrały wyborną lekcję basketu, ostatecznie przegrywając 38:81. Kolejne dni pokazały, że zespół Politechniki Łódzkiej sprostał roli faworyta i wygrał wysoko wszystkie swoje mecze pewnie zdobywając mistrzostwo strefy B.

W kolejnym starciu nasz zespół powetował sobie wcześniejszą wysoką przegraną, tym razem gromiąc Lubelski Uniwersytet Medyczny 58:13. Po dwóch dniach zmagań zespół UJ zanotowały na swoim koncie 3 zwycięstwa i jedną porażkę. Wynik ten dał więc 2 miejsce w tabeli i automatyczny awans do tunieju finałowego AMP.

Ostatni dzień turnieju rozpoczął się dla podpiecznym Dariusz Osolińskiego bardzo wcześnie - tak zwanym bladym świtem - od półfinałowego spotkania z Politechniką Gliwicką - zwycięzcą grupy A. Niestety zmęczenie i kontuzje dały się we znaki i po bardzo męczącym i wymagającym spotkaniu przegrywamy mecz półfinałowy 52:42.

Ostatnia batalia na lubelskich parkietach to walka o 3 miejsce w turnieju. Przed zespołem kolejny zespół Politechniki tym razem z miasta gospodarza turnieju. Jak wiadomo gospodarzom sprzyjają nie tylko ściany, ale i kibice. Nasza drużyna mimo wielkiego zmęczenia i osłabienia zagrała z dużym zaangażowaniem i poświęceniem co zaprocentowało piękną walką i zwycięstwem AZS UJ 53:40.

Tym samym podopieczne Trenera Dariusza Osolińskiego zajęły bardzo dobre trzecie miejsce w turnieju. Wynik ten pozytywnie nastraja przed kolejną fazą gier - Finały AMP, które odbędą się w Łodzi w dniach 15-18 października. Przygotowania do turnieju finałowego trwają.

Skład AZS UJ:
Julia Dumin,
Justyna Gołąb,
Anna Janusz,
Kamila Krzysiak,
Jolanta Lebioda,
Natalia Malaga,
Justyna Rokiciak,
Dominika Rymaszewska,
Veronika Sokolouskaya,
Marta Sokołowska,
Aleksandra Wachowiak,