Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Żeglarstwo 31.08-3.09.2020 r., Wilkasy

W dniach 31.08-3.09 studenci AZS UJ wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie, które odbył się na Jeziorze Niegocin w Wilkasach. Z powodu obecnej sytuacji regaty zostały przeniesione z maja, a wzięło w nich udział 59 załóg z 27 klubów uczelnianych.

Nasi zawodnicy z przejęciem i zaangażowaniem walczyli w każdym wyścigu. Odbyło się ich rekordowo dużo, bo aż 15, a każdy trwał ok. 40 minut. Z każdym dniem wiało coraz mocniej, a rywalizacja nabierała tempa. Po pierwszym dniu obie załogi reprezentujące UJ zakwalifikowały się do srebrnej floty.

Warunki pogodowe igrały z zawodnikami, część załóg zaliczyło tzw. grzybki, doszło nawet do złamania masztu. Nasze załogi stały nieugięte i poradziły sobie z silnymi podmuchami i nie zanotowały wywrotki.

Nasz załogi uplasowały się na 15stym i 19stym miejscu, co ostatecznie przełożyła się na 24 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 6 miejsce w typie uniwersytetów.

Skład załóg:
1. Nina Maciejczyk, Anna Maćkowiak, Szymon Król
2. Marta Dzik, Adam Falkiewicz, Sebastian Pietrzyk

Najlepszą w całych zawodach okazała się, załoga A. Michalskiego z Politechniki Gdańskiej, a sama uczelnia zwyciężyła w klasyfikacji generalnej.