Koszykówka 3x3, Katowice 22.06.2019 r.

Miniony weekend dla naszej drużyny, jak i dla polskich graczy 3x3 przebieg pomyślnie lub nawet wyśmienicie. Nasze koleżanki rozegrały w sobotę (22 czerwca) w Katowicach już IX edycje turnieju Wakacje na sportowo, osiągając III miejsce. W Amsterdamie podczas Mistrzostw Świata w koszykówce 3x3 reprezentacja Polski mężczyzn zdobyła również III miejsce. Dzięki temu mają możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio 2020 roku.

Pogoda w ubiegłą sobotę dopisała, pozwoliła rozegrać cały turniej na boiskach obok Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach. Na czterech koszach rozegrano mecze w kategoriach Open Kobiet, Open Mężczyzn, U18 oraz kategorie dzieci, młodszych dziewczyn, jak i chłopców. W zawodach w sumie wzięły udział 53 drużyny! Co podobno jest rekordową liczbą, jeśli chodzi o tą imprezę. Nie da się ukryć, kategoria Open Kobiet składała się z najmniejszej liczby drużyn. Jedynie cztery zespoły podjęły wyzwanie walki przeciwko sobie.

Nasza drużyna dotarła tym razem na zawody w pełnym składzie: Karolina, Wiktoria, Żaneta oraz Martyna, która rozegrała swój pierwszy turniej w tym sezonie. Panie rozpoczęły zmagania przeciwko Latino Emeritano. Mecz był kontrolowany i wygrany 10:5. Następny mecz to starcie przeciwko drużynie o nazwie: Byle nie do zera. Trzeba przyznać, że wynik był nieznany do ostatnich chwil. Przeciwniczki miały bardzo dobrego strzelca zza łuku. Mecz przebieg też z lekkim niesmakiem. Zawodniczka teamu UJ dostała dwa faule techniczne. Powodem była chęć dokonania zmiany w niedozwolonym momencie oraz za złapanie piłki po zdobytych punktach Karoliny. Być może to zamieszanie lekko rozproszyło lub zdezorientowało dziewczyny i zakończyło spotkanie wynikiem 15:12 dla Byle nie do zera. Ostatnie spotkanie odbyło się przeciwko zespołowi Owce Awaria. W tym starciu czuło się już zdenerwowanie wcześniejszą sytuacją, co owocowało łatwo złapanymi przewinieniami. I stosunkowo szybką wygraną przeciwniczek 21:5.

Podsumowując, nasze panie zajęły III miejsce w tym turnieju i są zadowolone, choć mają świadomość, że zawsze może być lepiej. Na koniec zawiodła troszkę koncentracja, co oznacza, że trzeba nad tym popracować na przyszłość. Mimo to nasza drużyna już się nie umie doczekać następnego turnieju, jaki przyjdzie im zagrać, gdyż chcą pokazać, że mogą jeszcze więcej i jeszcze lepiej.

Na sam koniec już dziś w imieniu całej drużyny CB KU AZS UJ chciałabym wszystkich zaprosić na Krakowski rynek 13 i 14 lipca. W tych dniach odbędzie się już XXI edycja Juliady. Nasz team jest już zgłoszony do zmagań w składzie: Karolina, Beata, Wiktoria oraz Martyna. Panie walczą o obronę I miejsca trzeci rok z rzędu. To duże wyzwanie. Przyjdźmy jak najliczniej na Rynek Krakowski i dopingujmy je do walki, aby osiągnęły ten cel.

Tekst: Karolina Domańska
foto: Kuba Maciążka