AMP: Jeździectwo 2019

​W dniach 30.05-02.06. 2019 reprezentacja KU AZS UJ wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie, po raz trzeci organizowanych przez AZS Uniwersytetu Śląskiego w KJ Lider Radzionków. Naszą uczelnię reprezentowało 6 zawodniczek, startujących zarówno w konkurencji skoków, jak i ujeżdżenia, na poziomach profi i amator.

Kadra UJ:

- Jagoda Dąbrowska na klaczy Attack With Me (ujeżdżenie profi),
- Natalia Niziołek na wałachu Zender (skoki amator),
- Daria Osieka na wałachu Edison E. Nemasag (skoki profi),
- Wiktoria Petniak na wałachu Limit 57 (skoki i ujeżdżenie amator),
- Magdalena Piech na wałachu Merlin (ujeżdżenie amator)
- Maria Stochmal na wałachu Chablis VDV Z (ujeżdżenie amator).

Zawody zaczęły się dla zawodniczek dobrze. Wszystkie dziewczyny startujące w skokach ukończyły przejazdy, a Wiktoria Petniak znalazła się na trzecim miejscu w skokach w klasie amator. W porannym konkursie ujeżdżenia uzyskała dobry wynik wynoszący 63%. Pozostałe zawodniczki ujeżdżenia wywalczyły po 64-65%.

Drugi dzień, mimo utrzymującej się przez całe zawody dobrej pogody i miłej atmosfery, okazał się mniej łaskawy dla części reprezentacji. Natalię Niziołek i Darię Osiekę upadki z koni wyeliminowały z dalszej rywalizacji, tę pierwszą niestety jeszcze przed sobotnim startem. W ujeżdżeniu natomiast trochę gorsze wyniki uzyskały Magdalena Piech (62%) i Wiktoria Petniak (61,4%), która pomimo tego w skokach amator objęła prowadzenie. Pozostałe dwie zawodniczki konkurencji ujeżdżenia utrzymały formę z pierwszego dnia – zarówno Maria Stochmal jak i Jagoda Dąbrowska osiągnęły wyniki powyżej 65%, co pozwoliło im znaleźć się w finale i zaprezentować w niedzielę piękne przejazdy do muzyki.

W niedzielne popołudnie, po tradycyjnej już paradzie, zawodniczki uczestniczyły w dekoracji, podczas której kilkakrotnie padała nazwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Srebrny medal w konkurencji skoków amator wśród studentów uniwersytetów trafił do Wiktorii Petniak, która dzięki swojej wszechstronności zdobyła również drugie miejsce w klasyfikacji kombinowanej (typ uniwersytetów).

Po trzech dniach rywalizacji na czworoboku Jagoda Dąbrowska z łącznym wynikiem ponad 196% uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii uniwersytetów, a na piątym w klasyfikacji ogólnej. Maria Stochmal z wynikiem ponad 194% znalazła się na ósmej pozycji  w klasyfikacji ogólnej (czwartej w Uniwersytetach).

Do AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego trafił również brązowy medal za trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji uniwersytetów. Ostatecznie mistrzostwa należy uznać więc za bardzo udane dla naszej ekipy.

Wyniki: https://www.ampy.pl/files/docs1819/wyniki/1819_jezdziectwo_wyniki.pdf
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/AMPjezdziectwo/