​Liderzy w Kacwinie

Przedstawiciele sekcji KU AZS UJ wzięli udział w szkoleniu Liderów w Kacwinie. Między 7 a 9 grudnia w serii wykładów dowiedzieli się jak działa AZS.

W odbywającym się co 2 lata szkoleniu wzięło udział dwudziestu sześciu uczestników, którzy w przyszłości mają tworzyć trzon organizacyjny AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaproszeni prelegenci przybliżyli zagadnienia z zakresu wiedzy ogólnej o AZS, współpracy między AZS Kraków i AZS UJ, możliwościami rozwoju swoich osobistych pasji wewnątrz struktur AZS, a także z zakresu obsługi programów ułatwiających pracę w klubie udostępnianych przez UJ oraz dziennikarstwa.

Ważnym elementem szkolenia było otwarte posiedzenie Zarządu KU AZS UJ. Młodsi Koledzy z AZS mieli możliwość zobaczenia jak wyglądają spotkania Zarządu, oraz udzielali się swoim głosem doradczym.

Młodzi Liderzy mieli również czas na integrację zgodnie hasłem Atmosfera Zabawa Sport. Całonocna impreza taneczna, oraz grudniowe ognisko pozwoliły nawiązać przyjaźnie które przetrwają długie lata.

Teraz pozostaje czekać na efekty szkolenia w postaci prężnie działających sekcji. Z taką kadrą organizacja AMP w Futsalu Kobiet półfinał B, które odbędą się 24-27.01.2019r. nie powinna przysporzyć  żadnych problemów. Należy też pamiętać o zbliżających się wyborach do Zarządu KU AZS UJ, które odbędą się już na przełomie maja i czerwca, a część z uczestników wyjazdu z pewnością postanowi kandydować i rozwijać klub.

Autor Krzysztof Marcinkiewicz