Gala Sportu Akademickiego 2018

Tegoroczna Gala Sportu Akademickiego, która odbyła się w dniu 26 października w Katowicach, była szczególnym wydarzeniem dla sportowej części społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Sezon 2017/18 był dla Nas niezwykle udany, Uniwersytet Jagielloński osiągnął najlepszy wynik w historii swoich startów w Akademickich Mistrzostwach Polski, zajmując 9 miejsce w Polsce i jednocześnie 3 miejsce na podium w klasyfikacji uniwersytetów.

Wynik ten był wypadkową całorocznej pracy studentów i trenerów sekcji sportowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz obsługi logistycznej startów tych reprezentacji. Nasza uczelnie reprezentowało ponad 300 studentów w 40 dyscyplinach sportowych.

Najlepsze wyniki osiągnęły sekcje futsalu kobiet i narciarstwa alpejskiego kobiet, drużyny te zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski. Duży wkład w sukces miały również wyniki reprezentacji szachistów, koszykarzy, trójboistów, narciarzy, wioślarzy i wioślarek, snowboardzistek, pływaczek, tenisistek stołowych, jeździectwa.

Pamiątkowy dyplom oraz puchar odebrali w imieniu władz Uniwersytetu Jagiellońskiego Prezes KU AZS UJ Konrad Wełpa oraz p.o. Kierownik SWFiS UJ dr Dorota Palik.

Podczas uroczystości wręczono wiele nagród, wyróżniono młodych działaczy AZS. Wyróżniona została studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowana w działalność Akademickiego Przeglądu Sportowego, Katarzyna Nowak, która odebrała „złote pióro APS”.

Zdjęcie: Paweł Skraba